1 komentārs

Pētījums, kurā tika vērtēts noskaņojums Latgalē un kas otrdien tika skatīts valdības slēgtajā sēdē, izmaksājis 13 770 eiro. Tikmēr Saeimas deputātu vidū raisījušās pārdomas, vai dažā labā Rīgas mikrorajonā riski nav lielāki nekā Latgalē.

Nacionālā aizsardzības akadēmija pētījumu sākusi veikt gada sākumā, un to darīt pamudināja hibrīdkara draudi. Pētījumā vērtēts, vai ar nemilitāriem līdzekļiem ir iespējams destabilizēt situāciju Latgalē. Pētījums otrdien tika prezentēts Ministru kabineta slēgtajā sēdē kopā ar Kultūras ministrijas papildu naudas pieprasījumu Latgales kongresa simtgades svinībām, un Aizsardzības ministrija norāda, ka noteikt ierobežotas pieejamības statusu ir standarta prakse. Rezultātus tiek solīts publiskot tuvāko nedēļu laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar pētījumu kādā citā slepenā sēdē iepazinusies arī Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja.

”Tur, protams, ir informācija, kuru, izraujot no konteksta, var tulkot tendenciozi, bet, manuprāt, šis pētījums ir pozitīvs, viņš ir ļoti kvalitatīvi veikts,” komentēja Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja Solvita Āboltiņa (V).

Tomēr pamatu, kādēļ pētījums ir slepens, Āboltiņa neredz: ”Tas, ka viņš ir slepens, manuprāt, nodara lielāku kaitējumu nekā tas, ja šī informācija vienkārši būtu publiska un mēs par to varētu runāt.”

Par to, ka šāds pētījums ir veikts, ir sašutis Saeimas deputāts Juris Viļums (LRA), kurš no tā nekādus pārsteigumus nesagaida.

”Pētījumi par Latgali un par latgaliešiem – tas jau nedaudz liek mums pašiem reģionā justies kā pētāmajiem trusīšiem. Kaut kādi riski, protams, pierobežā ir. Vai tie riski nav mazāki kā dažā labā Rīgas mikrorajonā? Zilupē ir drošāka situācija, vismaz no iedzīvotāju puses, nekā dažā labā Rīgas mikrorajonā,” komentēja Viļums.

Vienlaikus, viņaprāt, tieši slepenības aura var radīt sabiedrībā bažas.

”Vien tas, ka šāds pētījums tiek kaut kur slepenots, netiek rādīts, tas, protams, rada bažas, kas tad tur iekšā varētu būt, varbūt tur tiešām ir kaut kas ļoti, ļoti, ļoti nopietns,” sprieda Viļums.

Video: neredz pamatu, kādēļ pētījumam par Latgali jābūt slepenam

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Piekritu J.Viļumam.Vēl man nešķiet pareiza kārtiba, kā notiek šādi pētijumi-ja maksā no tautas līdzekļiem(valsts budžeta), tad tautai atskaitās. Ja slepens pētījums, maksā slepenie kantori, kas to pasūta.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl