Joprojām meklē naudu veselības nozares finansēšanai

Komentāri

Joprojām nav skaidrības, kā tiks rasts papildu finansējums bezcerībā grimstošajai veselības nozarei. Koalīcijas partijas vienojās vēl nedēļu analizēt esošos un piedāvāt jaunus risinājumus.

Premjera vadītā darba grupa virzīja divus izanalizētus, ar darba devējiem, arodbiedrībām un Latvijas Banku apspriestus priekšlikumus. Viens bija ieviest fiksētu vai diferencētu maksājumu par obligāto veselības apdrošināšanu. Otrs paredzēja novirzīt veselības aprūpei 1,5% no sociālā budžeta un to kompensēt, par 1% palielinot pievienotās vērtības nodokļa likmi. Tomēr premjera optimisms panākt ar pārējām partijām raitu vienošanos izrādījās nepamatos.

Veselības finansēšanas jautājums ir manāmi uzkarsējis gaisotni koalīcijā, un premjeru sāk pārņemt bažas, ka vispār būs grūti piemeklēt jebkādu piedāvājumu. “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks atklāj, ka gribētu redzēt precīzākus piedāvājumus, kas saskaņoti arī pašā Zaļo un zemnieku savienībā, jo līdz šim partijas pārziņā esošo veselības un finanšu ministru, kā arī premjera paziņojumi esot bijuši pretrunīgi.

Koalīcijas partijas gan ir vienisprātis, ka laika grafiks ir ierobežots un situācija veselības nozarē ir kritiska, tomēr vēl nedēļu politiķi nolēma atvēlēt diskusijām.

Partijas vienojās, ka veselības finansējuma jautājumā, kuru darba grupa rīt skatīs kopā ar nodokļu reformas iecerēm, skaidrībai jābūt nākamnedēļ.

Lasi vēl