Joprojām meklē naudu veselības nozares finansēšanai

Komentāri

Joprojām nav skaidrības, kā tiks rasts papildu finansējums bezcerībā grimstošajai veselības nozarei. Koalīcijas partijas vienojās vēl nedēļu analizēt esošos un piedāvāt jaunus risinājumus.

Premjera vadītā darba grupa virzīja divus izanalizētus, ar darba devējiem, arodbiedrībām un Latvijas Banku apspriestus priekšlikumus. Viens bija ieviest fiksētu vai diferencētu maksājumu par obligāto veselības apdrošināšanu. Otrs paredzēja novirzīt veselības aprūpei 1,5% no sociālā budžeta un to kompensēt, par 1% palielinot pievienotās vērtības nodokļa likmi. Tomēr premjera optimisms panākt ar pārējām partijām raitu vienošanos izrādījās nepamatos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veselības finansēšanas jautājums ir manāmi uzkarsējis gaisotni koalīcijā, un premjeru sāk pārņemt bažas, ka vispār būs grūti piemeklēt jebkādu piedāvājumu. “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks atklāj, ka gribētu redzēt precīzākus piedāvājumus, kas saskaņoti arī pašā Zaļo un zemnieku savienībā, jo līdz šim partijas pārziņā esošo veselības un finanšu ministru, kā arī premjera paziņojumi esot bijuši pretrunīgi.

Koalīcijas partijas gan ir vienisprātis, ka laika grafiks ir ierobežots un situācija veselības nozarē ir kritiska, tomēr vēl nedēļu politiķi nolēma atvēlēt diskusijām.

Partijas vienojās, ka veselības finansējuma jautājumā, kuru darba grupa rīt skatīs kopā ar nodokļu reformas iecerēm, skaidrībai jābūt nākamnedēļ.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl