Joprojām izmeklē nelikumīgu meža izciršanu Salaspils šosejas malā

3 komentāri

Lai gan pagājuši jau 2,5 gadi, lieta par nelikumīgu meža izzāģēšanu Dārziņos, Salaspils šosejas malā, joprojām nav atrisināta.

Likumsargi gan saka, ka turpina meklēt iespējamos vainīgos, kas gaišā dienas laikā, neviena netraucēti izzāģēja hektāru augstvērtīga meža, taču lieta esot sarežģīta.

Nelikumīgā koku izciršana notika pirms 2,5 gadiem, – toreiz dažu stundu laikā iedzīvotāju acu priekšā tika izzāģēts vairāk nekā hektārs augstvērtīga priežu meža. Andris dzīvo līdzās šai vietai un atceras, ka viss esot noticis ātri un profesionāli.

Andris
Vietējais iedzīvotājs

Tur viņi bija kādi 10 līdz 12, un viens bija vadītājs. Viņi bija apmācīti, viens otram virsū negāza.

Toreiz vietējie iedzīvotāji bijuši pamatīgi pārsteigti par kailcirti, taču nav spējuši iedomāties, ka tā ir zādzība. Policijai izdevās aizturēt arī koku izvedēju un arestēt tehniku. Tika aptaujāti arī vietējie iedzīvotāji, taču tā arī viss esot noklusis.

Kopš nelikumīgās meža izciršanas ir pagājuši vairāk nekā divi gadi, teritorija turpina aizaugt ar kokiem. Tā nav kopta un viens otrs koks izstiepies jau vairāku metru augstumā.

Tomēr policijā skaidro, ka lieta joprojām tiekot izmeklēta. Tā esot ieilgusi tāpēc, ka ir sarežģīta. Šobrīd esot zināms, ka koku ciršanas brīdī teritorija piederēja tikai pirms dažiem mēnešiem dibinātai “Dārziņu attīstības biedrība”. Pēc tam saimnieki mainījušies un šobrīd īpašnieki esot četri, turklāt vairāki dzīvojot ārvalstīs.

Irina Maistruka
Valsts policijas Ķengaraga iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietniece

Lietā joprojām turpinās izmeklēšana, jo tā zeme, kur nocirsti koki pieder četriem īpašniekiem. Vieni no īpašniekiem šobrīd dzīvo Spānijā, pēc visu īpašnieku nopratināšanas, mēs lemsim par tālāku virzību, lieta netiks izbeigta nekādā gadījumā, kamēr mēs nenopratināsim visus īpašniekus, mēs nevaram noskaidrot vainīgo personu, diemžēl.

Policijai ir aizdomas, ka zeme speciāli pārdota tik daudz īpašniekiem, lai apgrūtinātu izmeklēšanu un lietu sarežģītu. Jau gandrīz droši varot teikt, ka mežs izcirsts nevis, lai iegūtu naudu, pārdodot kokmateriālu, bet cerot, ka kailcirte ļaus mainīt zemes zonējumu un veikt tur apbūvi. Tas gan nesot noticis. Kamēr turpinās izmeklēšana, neesot arī skaidrs, kam šajā vietā jāiestāda jauns mežs. Tikmēr šai vietā mežs atjaunojas pats, – te aug gan lazdas un pīlādži, gan apses un alkšņi, gan alkšņi un priedes.

Andris
Vietējais iedzīvotājs

Es šad tad aizeju tai mežā, tās priedes tur ir daudz, bet tur tas pamežs ir jānopļauj. Kas tur tagad būs? Nekas nebūs, kā jau ar visiem mežiem.

Policija sola nopratināt visus šīs zemes īpašniekus līdz nākošā gada sākumam.

Nelikumīgās ciršanas rezultātā, izcirsti 167 kubikmetru augstvērtīgas priedes koksnes. Videi nodarītais zaudējums ir vairāk nekā 28 000 eiro un krūmiem aizaugusi teritorija, pie kuras jau pieraduši garāmbraucošie.

TOP komentāri

 • Janis Rieksting
 • Ērika Krimska
  0 0 0

  Ērika Krimska

  Nu...beigts var palikt! Zāģēja neredzamie cilvēciņi ;)
 • Vilnis Priede
  0 0 0

  Vilnis Priede

  Neterejiet valsts naudu...tas viss notika saskanojot un padaloties ar ta aprinka atbildigajiem...nejau chitsta ta vnk keksi nozageja un pazuda nepamaniiti ?nesmidiniet

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl