Jogas speciāliste atklāj salda miega noslēpumu

0 Komentāru

Reizēm gadās vakari, kad galvā ir ļoti daudz domu, kas neliek mierā un neļauj iemigt. Jogas speciāliste Kristīne stāsta, ka šādos brīžos ir vajadzīgs no savas galvas ”nokāpt” ķermenī, savās ķermeniskajās sajūtās un neliela izkustēšanās var palīdzēt iemigt.

Vingrinājumus, par kuriem stāsta Kristīne, var izpildīt gultā pirms miega: ”Pat tad, ja tev miegs ir ļoti labs, šis lieti noderēs slinkajiem, kad negribas vai nav laika kārtīgai jogas nodarbībai. Vismaz dažas jogas pozas tev noteikti nāks par labu.”

Pirms vingrinājumu pildīšanas atceries, ka, pildot šīs pozas, ir svarīgi domāt un vērot savu elpu, tas palīdzēs nomierināt ķermeni un vieglāk iemigt.

Šīs jogas pozas ir viegli izpildāmas, stāsta Kristīne: ”Apsēdies sev ērtā pozā, kājas var būt jebkādā pozīcijā, galvenais, lai mugura ir taisna. Aizver acis un ievelc dziļi ieelpu, tad izelpo caur muti – pēc tam turpini elpot caur degunu, vērojot savu ieelpu un izelpu. Šajā pozā, vērojot elpu, pavadi 4-5 elpas.”

Nākamās pozas izpildīšanai noderēs spilveni, to sauc par ”bērnu pozu”. Kristīne pamāca: ”Gulies virsū uz spilveniem, iekārtojies ērti. Šajā gadījumā celīšus izvērs platāk, nekā ierasts – tā, lai tu justu nelielu stiepienu gurnos, vari novietot galvu uz sāna. Šajā pozā tu vari pavadīt pat divas minūtes, ļauj savam ķermenim pilnībā atslābināties.”

Jogas speciāliste Kristīne iesaka izmēģināt arī ”Baloža pozu” un ”Tauriņa pozu”, kas arī ir ļoti labi izpildāmas, sēžot gultā, izmantojot spilvenus.

”Liec labo kāju priekšā, saliektu celī, un kreiso kāju nostiep aizmugurē, mīkstos spilvenus noliec sev priekšā un gulies ar vēderu tiem virsū. Ja pirms tam galva tev bija uz vienu pusi, tad šoreiz galvu liec uz pretējo pusi – mierīga lēna ieelpa un mierīga, lēna izelpa. Izpildot ”Tauriņa pozu” nogulies uz muguras un saliec pēdu pret pēdu, ceļus izvērs uz sāniem, rokas var novietot uz vēdera, lai justu kā tu elpo ar vēderu un ļauj sev atslābināties,” māca Kristīne.

Ik vakaru velti piecas minūtes vingrojumiem, nomierini savu prātu, ķermeni un guli saldi katru nakti.

0 Komentāru