1 komentārs

Pirms pusgada ieviestā “zaļā koridora” sistēma, kas ļauj pacientiem ar aizdomām par onkoloģisku saslimšanu operatīvi tikt pie speciālista, strādā veiksmīgi, taču sistēma vēl ir pilnveidojama.

Šobrīd Veselības ministrija inspicē visas piecas Latvijas slimnīcas, kurās ārstē vēža pacientus, lai pārliecinātos, kā katra ārstniecības iestāde izpilda “zaļā koridora” nosacījumus. Pašlaik, izmantojot “zaļo koridoru”, ar aizdomām par onkoloģisku slimību uz konsultāciju Latvijas Onkoloģijas centrā katru nedēļu ierodas vidēji 68 pacienti, no kuriem aptuveni 72% vēzi diagnosticē, bet 28% – aizdomas neapstiprinās. Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības vadītāja Gunita Berķe norādīja, ka zaļā koridora ieviešana devusi būtisku rezultātu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd gan zaļais koridors ir paredzēts 11 diagnozēm, kuras ir izplatītākās. Onkoloģisko pacientu pārstāvji uzskata, ka šo loku nepieciešams paplašināt no onkoloģiskajām slimībām uz onkoloģiju kopumā.

TOP komentāri

  • nu nu
    0 0 0

    nu nu

    gunita berķe par lojalitāti VM saņēma Medicīnas gada balvu, kā nav kauna!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl