1 komentārs

Pirms pusgada ieviestā “zaļā koridora” sistēma, kas ļauj pacientiem ar aizdomām par onkoloģisku saslimšanu operatīvi tikt pie speciālista, strādā veiksmīgi, taču sistēma vēl ir pilnveidojama.

Šobrīd Veselības ministrija inspicē visas piecas Latvijas slimnīcas, kurās ārstē vēža pacientus, lai pārliecinātos, kā katra ārstniecības iestāde izpilda “zaļā koridora” nosacījumus. Pašlaik, izmantojot “zaļo koridoru”, ar aizdomām par onkoloģisku slimību uz konsultāciju Latvijas Onkoloģijas centrā katru nedēļu ierodas vidēji 68 pacienti, no kuriem aptuveni 72% vēzi diagnosticē, bet 28% – aizdomas neapstiprinās. Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības vadītāja Gunita Berķe norādīja, ka zaļā koridora ieviešana devusi būtisku rezultātu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd gan zaļais koridors ir paredzēts 11 diagnozēm, kuras ir izplatītākās. Onkoloģisko pacientu pārstāvji uzskata, ka šo loku nepieciešams paplašināt no onkoloģiskajām slimībām uz onkoloģiju kopumā.

TOP komentāri

  • nu nu
    0 0 0

    nu nu

    gunita berķe par lojalitāti VM saņēma Medicīnas gada balvu, kā nav kauna!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl