JKP uzstās uz prioritāru pirmsskolas un mazo klašu pedagogu vakcināciju pret Covid-19

1 komentārs
JKP uzstās uz prioritāru pirmsskolas un mazo klašu pedagogu vakcināciju pret Covid-19
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) valde un frakcija uzstās uz to, ka pirmsskolas izglītības iestāžu, kā arī sākumskolas pedagogi būtu iekļaujami pret Covid-19 vakcinācijas rindā vienlaikus ar senioriem, aģentūru LETA informēja partijā.

Šodien notika izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) tikšanās ar veselības ministru Danielu Pavļutu (AP), kurā JKP esot paudusi skaidru vēlmi nodrošināt pedagogu prioritāru vakcināciju.

Kaut gan atsevišķu viedokļu līderu un sabiedrības autoritāšu ātrāka vakcinācija ir atbalstāma, JKP ministri ir pauduši skaidru apņemšanos solidarizēties ar pedagogiem un vakcinēties tikai pēc tam, kad tiks uzsākta pedagogu vakcinācija, pauda partijā.

Kā norādījis partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns, Lietuva un Igaunija jau ir uzsākusi skolotāju vakcinēšanu, bet Veselības ministrijas (VM) piedāvātais grafiks paredz, ka Latvijā lielākā daļa pedagogu vakcinācija varētu notikt tikai šā gada vasarā, tas ir pēc tam, kad mācību gads jau būs noslēdzies. Viņaprāt, tas ir pilnīgi nepieņemami, tāpēc JKP ministri noteikti aicinās valdības koalīcijas partnerus šo lēmumu mainīt un iekļaut skolotājus prioritāšu sarakstā līdz ar senioriem.

Bordāns uzsvēra, ka skolas var kļūt par nozīmīgiem Covid-19 inficēšanās perēkļiem. “Pirmsskolu pedagogiem nav izvēles strādāt attālināti, viņi ir spiesti iet un riskēt ar savu veselību un dzīvību, pavadot ilgāku laiku slēgtās telpās,” teica politiķis, piebilstot, ka šie pedagogi dara ļoti nozīmīgu darbu, atvieglojot ikdienu ļoti daudzām profesijām – ārstiem, medmāsām, policistiem, veikalu pārdevējiem un citiem, kuri arī ir spiesti strādāt klātienē un nevar paši uzņemties savu bērnu pieskatīšanu darba laikā.

Lasi vēl: Nākamo prioritāro grupu vakcināciju pret Covid-19 plāno sākt, iepriekšējās aptverei sasniedzot noteiktu procentu

Tāpat viņš norādīja, ka šajā jautājumā partijā cer arī uz Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības atbalstu.

JKP informēja, ka pedagoģijas un psiholoģijas eksperti Latvijā un pasaulē ir norādījuši, ka ilgstošas attālinātās apmācības mazo klašu bērniem atstāj ļoti negatīvu iespaidu uz šo bērnu psihi un tādējādi tiek pasliktināts šo bērnu vispārējais veselības stāvoklis.

Ne mazāk svarīgs aspekts ir arī ekonomiskais aspekts, jo bērnudārzu un skolu slēgšana atstāj neproporcionālu negatīvo ietekmi uz valsts ekonomiku, katru dienu Latvijas valstij un Latvijas cilvēkiem, radot miljoniem eiro vērtus zaudējumus, pauda partijā.

Iepazīsties arī ar šo informāciju: Pavļuts: Februārī plānots saņemt pirmo lielo vakcīnu kravu, kas dotu iespēju sākt vakcinēt citas prioritārās iedzīvotāju grupas

Vienlaikus JKP atzīmēja, ka VM līdzšinējās darbības rezultātā Latvija ir kļuvusi par valsti, kura vakcinācijas ziņā ir pēdējā vietā Eiropas Savienībā un pašlaik šo kļūdu ir plānots atkārtot.

Partijā uzskata, ka šo lēmumu nevar atstāt dažu vārdā nesauktu VM ierēdņu izlemšanai, jo pastāv risks, ka tiks pieņemtas tās pašas kļūdas, kas tika pieļautas, plānojot vakcinācijas stratēģiju, “kas izrādījās neveiksmīgākā stratēģija visā Eiropas Savienībā”.

JKP aicinās par šo jautājumu lemt valdībā un partijā cer uz premjera un viņa pārstāvētās “Jaunās vienotības” atbalstu.

Tāpat lasi šo: Valsts prezidents uzskata, ka pret Covid-19 prioritāri ir jāvakcinē mediķi un valsts vadība

1 komentārs