Jezupovs: Mediķi Latvijā nopelna pietiekoši

5 komentāri
Jezupovs: Mediķi Latvijā nopelna pietiekoši
VALDIS KAULIŅŠ

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) ķirurgs Latvijas Universitātes (LU) profesors Arnolds Jezupovs uzskata, ka pats svarīgākais cilvēka dzīvē ir nenodot pašam sevi, savus principus un ideālus. Savus studentus viņš māca tā, lai nākotnē pašam nebūtu bail doties pie šiem topošajiem speciālistiem.

Gadu no gada Latvijā mediķi dodas pie valsts amatpersonām ar lūgumu palielināt atalgojumu, bet RAKUS ķirurgs Arnolds Jezupovs ir viens no tiem retajiem ārstiem, kurš uzskata, ka mediķis Latvijā pelna pietiekoši lielu naudas summu. It sevišķi Covid-19 laikā mediķiem bija iespējams savu algu palielināt pat divas reizes.

Lasi vēl:

Bet medicīna sev līdzi nes arī neskaitāmas problēmas. Jauniešiem pirms mešanās medicīnā ir jāsaprot, ka tā ir profesija, kurā lielai daļai jāaizmirst par laimīgu personīgo dzīvi, it sevišķi sievietēm. Profesors Jezupovs arī saviem studentiem liek padomāt divreiz pirms mestiem iekšā nezināmajā, bet par savu dzīvi saka, ka piedzīvotie zaudējumi nav profesijas, bet gan paša rakstura dēļ.

No viņa jaunie, topošie mediķi nedaudz baidās, bet tajā pašā laikā ļoti ciena. Savukārt, profesors apbrīno par sevi jaunākus ārstus, kuri katru otro dienu spējīgi nostrādāt diennakti: ”Es jau savos 50 gados šādā režīmā vairs nevarētu strādāt.”

”Ārsta darbu nevajag glorificēt, tā vienkārši ir tāda specifika, tā nav Dieva vai varoņa profesija,” norāda Jezupovs. Viņam tas ir ikdienas process, bet nenoliedz, ka var būt arī tādas operācijas, kuras liek šaubīties par saviem spēkiem, bet tad talkā nāk pacienta uzticēšanās.

Lasi arī – Jansons: Cilvēkiem ir tendence glorificēt ārsta darbu, bet patiesībā tas ir liels stress

Pats svarīgākais ir nenodot sevi, savus principus un ideālus. Cilvēkam var būt vara un nauda, bet, ja tiek pazaudēta cilvēcība, tad cilvēks kā tāds ir pazudis. Mūsdienu apstākļos visgrūtākais ir cīņa pašam ar sevi, spēja nepakļauties varas un naudas kārei. To diemžēl spēj vien retais.

5 komentāri