2 komentāri

Vairākas nevalstiskās organizācijas gatavojas pieprasīt tieslietu ministra Dzintara Rasnača demisiju. Cilvēktiesību aizstāvji uzskata, ka Nacionālās apvienības politiķis ir rīkojies neprofesionāli, politisku motīvu dēļ torpedējot Stambulas konvencijas parakstīšanu. Tas ir cilvēktiesību dokuments, kura mērķis ir mazināt vardarbību pret sievietēm.

Sašutumu par Tieslietu ministrijas atzinumu, ka Stambulas konvencija neatbilst Latvijas interesēm, šodien pauda vairākas sabiedriskās organizācijas, juristi un viedokļu līderi. Eksperti uzskata, ka Rasnačs ir pārsniedzis tieslietu ministra pilnvaras un ne pirmo reizi rīkojies neprofesionāli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ilmārs Šlāpins, portāla Satori redaktors:

Šāda atzinuma publiskošana uz Latviju met ēnu starptautiskā mērogā. Tas ir pamanīts un par to vēl ilgi smiesies. Taču tas nav pirmais gadījums. Rasnača kungs ar saviem izteikumiem vairākkārt pierādījis savu nekompetenci.

Iluta Lāce, resursu centra sievietēm Marta vadītāja:

Ir jautājums, vai konkrēti šis ministrs var vēl turpināt darbu. Principā viņam ir jāatkāpjas. Viņam vairs nav ko darīt šajā amatā.

Iepazīstoties ar Tieslietu ministrijas pasūtīto analīzi, par ko samaksāti 3000 eiro, juristi tajā saskata virkni pretrunu un atklātu aplamību. Tiekot tiražēts mīts, ka konvencija var nonākt pretrunā ar Satversmē nostiprināto laulības definīciju kā savienību starp vīrieti un sievieti, lai gan dokumentam ar to nav nekāda sakara.

Kristīne Krūma, Rīgas Juridiskās augstskolas prorektore:

Latvijai nav jāpievienojas konvencijai, ja juridiska analīze liecina, ka tur ir potenciālas problēmas ar atbilstību Satversmei. Diemžēl Tieslietu ministrijas atzinumā es šo analīzi neatradu.

Atbildes preses konferenci bija sasaucis arī tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs. Tajā sabiedrība tika iepazīstināta ar skandalozās analīzes autorēm juristēm Ingu Kačevsku un Baibu Rudevsku. Ministrija nemaz neslēpa, ka padoms prasīts, labi apzinoties, ka atzinums nebūs neitrāls, jo Rudevska ir bijusi viena no aktīvākajām konvenciju kritizētājām.

Baiba Rudevska, TM atzinuma autore:

Es pirmoreiz savā praksē redzu šādu starptautisku līgumu. Tik nekvalitatīvi izstrādātu, tik pretrunīgu un acīmredzami sasteigtu.

Pats Rasnačs atkāpties negrasās un rīt valdībā aicināšot kolēģus konvenciju neparakstīt. “Valdībā pārsvarā ir nacionāli konservatīvi politiskie spēki. Tā nav liberāļu vai sociālistu valdība. Tā ka viss ir normāli,” teic Rasnačs.

Arī Kučinskis Rasnača demisiju prasīt negrasās. Viņš gan rīt aicinās valdību konvenciju parakstīt, pievienojot īpašu deklarāciju, ka tās pantu piemērošanai jānotiek saskaņā ar Satversmi. Jāatgādina, ka Latvija ir vienīgā valsts Eiropas Savienībā, kas šo pret vardarbību ģimenē vērsto dokumentu nav parakstījusi.

Foto

Video

TOP komentāri

  • Ha-ha
  • Seniors
    0 0 0

    Seniors

    Lai ,ka tur nebutu , bet Rasnacam , ir japamet , sis amats un jaiesniedz - demisijas raksts .jau ta , ir sataisijis , tik daudz kludas , kad gadiem nespesim , izstrebt vina nedarbus !!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl