Jestri kadri no Līgatnes – alnis Jussis atklāj peldēšanas sezonu

0 Komentāru
Jestri kadri no Līgatnes – alnis Jussis atklāj peldēšanas sezonu
Foto: Velga Vītola

Sācies īstens pavasara siltums, un katrs steidz baudīt saulainās dienas. Piemēram, Līgatnes dabas taku aļņu puisis Jussis šajā nedēļā paguvis atklāt peldēšanas sezonu.

To, kā pavasari izbauda Jussis, iemūžinājusi Līgatnes dabas taku zvēru kopēja Velga Vītola.

Aļņu puisis Jussis Gaujas nacionālā parka Līgatnes dabas takās mīt kopš 2016. gada pavasara. Dzīvnieks uz Līgatni atceļojis no Somijas Ahtari Zooloģiskā dārza.

Līgatnes dabas takās mīt vairāki aļņi. Kā liecina informācija Dabas aizsardzības pārvaldes mājaslapā, kā jau lielākajam briežu dzimtas pārstāvim, alnim ir arī vislielākie ragi, kuri bieži vien sasniedz pat pusotra metra platumu un var svērt pat 15 kilogramus. Iespaidīgos un platos ragus pieaugušie tēviņi gan gada nogalē pēc bauru laika nomet. Pārsvarā aļņa kažoks ir pelēkbrūns, tēviņiem – ar zīmīgu bārdu pazodē, taču ir arī ziņas par albīnisma gadījumiem.

Pavasarīgus mirkļus Līgatnes dabas takās sagādājusi arī mežacūku ģimene, kas šajā pavasarī kļuvusi ievērojami kuplāka – aprīļa vidū pasaulē nāca pieci veselīgi un žiperīgi sivēntiņi. 

Par jauno māmiņu kļuvusi mežacūka Magone, kura par pēcnācējiem parūpējusies jau otro reizi – pērn septembrī viņa pamatīgi pārsteidza LDT darbiniekus un mežacūkām pavisam neierastā laikā laida pasaulē četrus mazuļus. Nu jau šie sivēni ir krietni paaugušies, nomainījuši mazuļu svītraino kažoku uz vienkrāsainu, pieaugušas cūkas ietērpu un kā īsti negantnieki pusaudži rosās pa aploku.

Arī jaunie, 19. aprīlī dzimušie mazuļi kopā ar mammu jau apgūst mežacūkām atvēlēto teritoriju, ir ļoti aktīvi un laiku pavada blēņojoties un spēlējoties.

Līgatnes lepnums fotogrāfijās – Anfabrikas klintis, pagrabi un slūžu sistēma

0 Komentāru