Komentāri

Par viena no lielākā Latvijas dzīvnieku izcelsmes atkritumu pārstrādes uzņēmuma darbību sūdzas iedzīvotāji, kuru mājas atrodas netālu no šā uzņēmuma. Viņu dzīvi neciešamu dara smaka, kas izplatās apkārtnē, savukārt uzņēmums apgalvo, ka izpilda visas Vides dienesta prasības.

Jelgavas novada Vircavas pagasta tautas namā pulcējas vietējie iedzīvotāji. Viņi nav apmierināti ar vietējā uzņēmuma plāniem paplašināt ražošanu, jo jau tagad smirdoņa traucējot normālai dzīvei. Lai nogludinātu iespējamos abu pušu asumus, Vides dienesta rīkotajā sabiedriskajā apspriešanā pieaicināti pat policisti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmums Baltic Trade, kas nodarbojas ar dzīvnieku izcelsmes atkritumu pārstrādi, apkārtnes iedzīvotājiem radot nepatīkamas sajūtas. Īpaši karstā laikā šeit bieži smako.

Foto

Uzņēmuma pārstāvji vietējo iedzīvotāju sūdzības sauc par absurdām. Ja arī smaka esot, tā nepārsniedz atļautās normas, turklāt daudz tiekot ieguldīts ražošanas modernizācijā.

“Tie ir lauki, mēs nevaram tikai ar tūrismu nodarboties, mums ir kaut kas arī jādara un jāražo, tā, kā tas ir absurdi – cūku kompleksu mums nevajag, govis nevajag, neko mums nevajag, tikai tūrismu un daudz naudu pelnīt,” saka Baltic Trade pārstāve Aija Bitēna.

Līdzīgās domās ir arī novada domes vadītājs, kurš rosina veidot īpašu komisiju, kas līdzīgos gadījumos pēc iedzīvotāju sūdzībām varētu uzņēmumā veikt pārbaudes.

“Tad jādzīvo Rīgas centrā vai Jūrmalā, jo gan Vācijā, gan Austrijā, visur ir smakas, ved mēslus, un arī šeit tas pats, bez tā mēs neiztiksim,” apgalvo Jelgavas novada domes priekšsēdētājs no ZZS, Ziedonis Caune.

Iedzīvotājiem sūdzības un ierosinājumi nedēļas laikā jāiesniedz Vides dienestā vai pašvaldībā, kas visus priekšlikumus apkopos. Pēc tam tiks lemts, atbalstīt uzņēmuma paplašināšanās plānus vai nē.

Video

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl