Jelgavas novada skolēni vasaras brīvlaiku pavada eksakto priekšmetu nometnē

Pievienot komentāru
Jelgavas novada skolēni vasaras brīvlaiku pavada eksakto priekšmetu nometnē
FOTO: LETA

Vasaras brīvlaiks vēl turpinās, bet, paciemojoties Jelgavas novada Teteles pamatskolā, gandrīz pussimts jauniešu, šķiet, jau cītīgi mācās. Tur  notiek nometne, kurā skolēni padziļināti apgūst eksaktos priekšmetus, turklāt pārsvarā praktiski – veicot dažādus eksperimentus un laboratoriskus pētījums. Tomēr visnotaļ pozitīvo jauniešu interesi par fiziku, ķīmiju un bioloģiju, aizēno fakts, ka valstī akūti trūkst šo priekšmetu skolotāji.

50 skolēniem no Jelgavas novada šī nedēļa ļāvusi kļūt par īstiem pētniekiem. Izmērīta putekļu koncentrācija pilsētā, izzināti meža un jūras noslēpumi, un nu jaunieši pēta – cik veselīga vai gluži pretēji – ir pārtika, ko mēs ēdam.

Nometnes dalībniekiem jāsadalās pa pāriem, katram piešķir kādu augli vai dārzeni un nu , rūpīgi sekojot laboratoriskiem norādījumiem, tiek pētīts, cik šo produkti piesātināti ar nitrātiem.

Kamēr vieni veic laboratoriskus eksperimentus, citi – matemātiskas kalkulācijas.

Šie jaunieši jau visu aizvadīto gadu sestdienās sanākuši kopā un padziļināti apguvuši ķīmiju, fiziku, un bioloģiju. Pretēji tam, ka varētu šķist – mācības vasarā ir mocības, šiem skolēniem nometne ir kā saldais ēdiens.

Nometnes vadītājs stāsta, ka nometne ne tikai rada interesi par eksaktajiem priekšmetiem, bet arī atklāj, cik ļoti šīs zināšanas saistītas ar ikdienas dzīvi.

Eksakto priekšmetu apguve svarīga ir visas valsts mērogā, jo tieši šādu speciālistu Latvijā akūti trūkst. Problēma gan esot arī tajā, ka trūkst skolotāji, kas šos priekšmetu varētu mācīt.

Jelgavas pašvaldība šogad pat palielinājusi fizikas stundu skaitu skolās, taču skolotāju noslogojuma dēļ, tās īsti pat nevarot īstenot.