Jelgavas novadā pārapbedīti pirms 100 gadiem krituši strēlnieki

Komentāri

Jelgavas novada Valgundes pagasta Peitiņu kapos piektdien, 23. oktobrī, guldīti 30 strēlnieku pīšļi. Karavīri, kas, visticamāk, bijuši krievi, 1915. gadā Tīreļpurva apkaimē cīnījās pret vācu karaspēku.

Visticamāk, kauju vietā ir vēl daudzu karavīru mirstīgās atliekas, kas nav pienācīgi apglabātas.

Lai gan pētnieki atraduši 30 karavīru mirstīgās atliekas, zārku, ko guldīt zemes klēpī, ir krietni mazāk – laika zobs cilvēku ķermeņus pazudinājis, vairākos gadījumos pāri palikuši tikai kaulu fragmenti. Nevienu nav izdevies identificēt, zināms, ka tie bijuši krievu karavīri, iespējams, arī kāds latvietis.

Niknākās strēlnieku cīņas pret iebrucējiem norisinājās 1917. gada janvārī. Pēc pulkveža Fridriha Brieža plāna bija paredzēts sadalīt spēkus, dodot triecienu vāciešiem uzreiz divās vietās. Toreiz krita 9000 vīru – trešā daļa no visiem strēlniekiem. Šī epizode, ko gan armijas vadība nespēja pilnībā izmantot, arī radījusi latviešu strēlnieku leģendāro tēlu.

Video!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl