Jelgavas novadā nojauktās mājas īpašniece uzskata, – pašvaldība nav vēlējusies jautājumu atrisināt civilizēti

27 komentāri

Bezprecedenta gadījums Jelgavas novadā – pašvaldība otrdien, 10. oktobrī, sāka nojaukt kādu nelikumīgi uzceltu dzīvojamo māju.

Kalnciema mazdārziņu rajonā uzbūvētās mājas īpašnieki līdz šim uz aizrādījumiem par nelikumīgu būvniecību nav reaģējuši. Ar visu iedzīvi uz ielas izliktā ģimene gan uzskata, ka pašvaldība nemaz nav vēlējusies jautājumu atrisināt civilizēti.

Konflikts starp nelikumīgās ēkas īpašniekiem un pašvaldību ilgst kopš 2009. gada, kad ielikti mājas pamati. Visi centieni panākt labprātīgu objekta nojaukšanu nav vainagojušie panākumiem, tāpēc pašvaldība nolēmusi rīkoties radikāli.

Otrdien agri no rīta pie Lielupes krastā uzceltās mājas klauvēja pašvaldības pārstāvji un policija, kas teritoriju norobežoja. Drīz vien klāt bija arī iepirkuma konkursā uzvarējusī firma, kas nolīgta objekta demontāžai. Kopš tā brīža īpašniekiem ieeja mājā tika liegta.

Dace Kaņepone
Jelgavas novada Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Vairāk nekā septiņus gadus ilgst iedzīvotāju demonstratīva ignorance gan Jelgavas novada domes lēmumam, gan būvvaldes norādījumiem, ka konkrētā applūstošā teritorijā apbūve ir aizliegta. Par spīti visiem sodiem un aizliegumiem, būvniecība ir turpinājusies.

2014. gadā zaļo gaismu objekta nojaukšanai devusi Augstākā tiesa, un ēkas īpašniekiem faktiski bijuši trīs gadi, lai pašu spēkiem teritoriju atbrīvotu. Nu tas tiks darīts par nodokļu maksātāju naudu – 6 000 eiro, ko no mājas īpašniekiem gan plānots piedzīt.

Dace Kaņepone
Jelgavas novada Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Pretējā gadījumā ir jājautā, kāpēc būvniecības joma ir jāregulē ar likumu, ja to var klaji ignorēt. Jau tad, kad tika ielieti pamati, bija zināms, ka tas ir nelegāli. Īpašniece arī vairākkārt plašsaziņas līdzekļos ir draudējusi, ka rīkosies agresīvi, tāpēc arī ir policija ar citiem dienestiem.

Atbrīvojot ēku no mantām, esot atrasta arī munīcija, un par šo faktu, visticamāk, tiks ierosināts kriminālprocess. Tikmēr mājas īpašniekiem otrdien nekas cits neatlika, kā bezcerīgi nolūkoties. Par pašvaldības plāniem neviens viņus neesot brīdinājis.

Valentīna Rudenko
nelikumīgās mājas īpašniece

Es gribu dzīvot pie dabas, es mīlu zemi un nežēloju sevi darbā un tikai ar savām pūlēm to visu esmu sasniegusi. Es nevienam neko neesmu nozagusi un bērnus mācu dzīvot godīgi. Bet tas Caune ar mani, lūk, tā izrīkojas. Cik es neesmu pa iestādēm staigājusi, neviens man nenāk pretī, es nesaprotu, kāpēc parasts cilvēks nevar normāli dzīvot.

Mājas īpašniece uzsver, ka pļava, kurā atrodas viņas īpašums, nemaz nav applūstoša, turklāt blakus viņas gabalam atrodas vēl viena māja. Viņas skatījumā, jautājumu varēja atrisināt, viņas 24 m² lielo būvi legalizējot kā dārza māju, ko šādā vietā drīkst celt.

Īpašnieces pusē ir arī domes opozīcijas deputāti, kas ieradušies novērot mājas nojaukšanu.

Irina Dolgova
Jelgavas novada domes deputāte

Dome šajā situācijā ir līdzvainīga, jo tā deva cerības, ka šeit var celt – ir zemes nomas līgums, ievilkta elektrība.

Jāpiebilst, ka no deputātiem, kas balsoja par ēkas nojaukšanu, ieradies neviens nebija. Pēc iedzīves izvākšanas abas celtnes otrdienas pēcpusdienā likvidētas.

TOP komentāri

 • .
  +11 +10 -1

  .

  Nu traki jau ir, bet vajag visus dokumentus kārtot pirms būvniecības! Arī sākam mājas būvēšanu, nekad neidomājos, ka vispār kāds var izdomāt tagad celt māju un tad kārtot papīrus... ja cilvēkam nav prātiņa tad neko darīt! Jāatbild pēc pilnas programmas!
 • Ilze Velika
  +8 +7 -1

  Ilze Velika

  Likumi,tad lai tos ievēro arī tie oligarhi kas sacēla villas kāpās. Vai arī likumi tik priekš neaizsargātā cilvēka .
 • Guntars Ancitis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl