Komentāri

Jelgavas novada mežos siro lācis. Tas ir liels pārsteigums, jo Zemgalē lāču nav.

Ķepainis pamanīts svētdien no rīta apdzīvotā vietā Vītoliņi. Vietējie iedzīvotāji pieturā gaidījuši autobusu, kad pēkšņi no Lielupes pļavām iznācis lācis, kas pārgājis pāri Kalnciema ceļam un nozudis meža masīvā. Lāča pēdas pēc tam manītas vairāku māju tuvumā. Taču nevienā sētā viņš nav ieklīdis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Aizgāju paskatīties to lauku, no kurienes viņš it kā bija nācis. No Lielupes upes puses. Jā, tur tās pēdas bija svaigas, un tas 100% ir lācis. Nav manīts, ka viņš sētās ietu, tāds mierīgs, nevienam nav uzbrucis, tā kā viss kārtībā. Domāju, ka pašiem arī viņš nav jāaiztiek, lai dzīvo savā nodabā. Gan jau viņš tikai tranzītā šķērso šo teritoriju un viss,” saka mednieks Normunds Salmiņš.

Pētnieki gan aicina iedzīvotājus nekrist panikā, jo iespēja, ka lācis uzbruks, ir mazāka nekā iespēja apmaldīties mežā. Ķepainis, kas, domājams, ir tēviņš, visticamāk, atnācis no Sēlijas, un riesta laikā, kad tiks meklēta lācene, varētu doties atpakaļ.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl