Jelgavas dome daudzbērnu ģimenēm saglabās visus līdzšinējos pabalstus

0 Komentāru
Jelgavas dome daudzbērnu ģimenēm saglabās visus līdzšinējos pabalstus
UNA KUPRUKA, LETA

Jelgavas dome tomēr arī nākamgad dažādus pabalstus nodrošinās visām daudzbērnu ģimenēm neatkarīgi no to ienākumiem, vēsta TV3 Ziņas.

Lai paustu neapmierinātību par ieceri no jaunā gada pirms pabalstu piešķiršanas izvērtēt daudzbērnu ģimeņu ienākumus, pie Jelgavas domes šorīt pulcējās vairāki desmiti daudzbērnu ģimeņu vecāki. Aktīvisti gan pauž – šī bijusi visu jelgavnieku tiesību aizstāvēšana, jo nav garantijas, ka vēlāk pabalstus nesamazinātu arī citiem vecākiem.

Nadžezda Bulanenko, daudzbērnu mamma

“Pikets bija ne tikai domei, bet iedzīvotājiem. Lai visa Jelgava un mūsu iemītnieki redz, ka mēs atbalstām ne tikai savas ģimenes, bet rūpējamies par visiem.”

Vecākiem par pārsteigumu – pie piketētājiem aprunāties iznācis arī pilsētas mērs un citi deputāti. daudzbērnu ģimenēm gan palicis iespaids, ka domes priekšsēdētājs sanākušos neuztver nopietni.

Baiba Ozola, 11 bērnu mamma

“Ludza ir pagājušajā gadā atzīta par ģimenēm draudzīgāko pašvaldību. Es no savas puses ierosināju aizbraukt, paskatīties, kādas labas prakses strādā tur un ieviest šeit Jelgavā, par ko Rāviņa kungs pasmaidīja un teica – lai viņi brauc un mācās, kā pie mums te ir. Tas parāda attieksmi, ka tu mūs nemaz neņem par nopietniem cilvēkiem.”

Pēc iedzīvotāju paustā sašutuma Jelgavas dome šodien, 23. septembrī, lēma, ka pabalstu piešķiršanas kārtību daudzbērnu ģimenēm arī nākamgad paliks kā līdz šim. Lai gan pirms divām nedēļām, komentējot vēlmi manīt pabalstu izmaksāšanas kārtību, Jelgavas mērs Rāviņš TV3 neslēpa, ka ideja šādā veidā ietaupīt radusies, jo no jaunā gada palielināsies valsts atbalsts ģimenēm, tagad pašvaldībā taisnojas, ka noticis pārpratums. Balsojums par pabalstu apturēšanu no janvāra bijis kā pagaidu risinājums, kamēr izstrādā jaunus saistošos noteikumus.

Rita Vectirāne (ZZS), Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece

“Ir grozīts sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likums, kas noteic, ka pašvaldībām ir jānodala ar likumu noteiktie pabalstu veidi un pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas. Tas ir vienīgais iemesls, kāpēc tika noteikts līdz gada beigām.”

“Ja jāsaka godīgi, tad, protams, ka es tam neticu. Šis jautājums tiktu klusām izlemts un pabalsts tiktu klusām atņemts,” sacīja daudzbērnu tēvs Gatis Ozols.

Lai gan patlaban domes balsojums esošo atbalsta sistēmu paredz nemainīt, vecākiem šī ir bijusi laba mācība akli neuzticēties vietvaras vadībai. Vecāki ir nobažījusies, ka jau nākamgad situācija atkal varētu mainīties. Lai nodrošinātu, ka jau nākamgad situācija neatkārtojas, tiks dibināta Jelgavas daudzbērnu ģimeņu biedrība.

Jelgavas domes vadība pauda gatavību spēkā esošos pabalstus nodrošināt ilgtermiņā pie nosacījuma, ja valdība nenāks klajā ar jaunām nodokļu politikas izmaiņām attiecībā uz pašvaldībām.

0 Komentāru