Jelgavā vētras sagāztos kokus pārvērš malkā un izdala trūcīgajiem

Pievienot komentāru

Vētras sagāztos kokus sazāģēs malkā un izdalīs krīzē nonākušiem cilvēkiem, – tā lēmusi Jelgavas pašvaldība. Jūnija sākumā piedzīvotās vētras sekas ir tik plašas, ka tās joprojām tiek apzinātas un sakoptas.

Jelgavas Stārķu ielas iedzīvotāji joprojām aktīvi novāc vētras radītās sekas. Jelgavnieks Deniss, atceroties aizvadīto 13. jūnija negaisu, spiests atzīt, ka tiešām esot nobijies.

“Ziniet, atklāti teikšu, pāris piles biksēs nopilēja, kad redzēju, kas notika,” saka jelgavnieks.

Deniss pēc pārdzīvotās vētras sakopj savu teritoriju un pauž atbalstu tam, ka sagāztie koki no pilsētas teritorijas nonāks pie krīzē nonākušiem cilvēkiem. “Es domāju, ka tas ir normāli, ja valsts rūpējas par saviem cilvēkiem, protams, ir ļoti daudz mazturīgo, labprāt paņems to malciņu,” bilst Deniss.

Arī citi Stārķu ielas iedzīvotāji vētru atceras ar īpašām emocijām. Tāpat kā citviet pilsētā, arī šeit pieturvietā joprojām redzami sagāztie koki, kas viens uz otra saguluši virsū autobusa pieturai.

Jelgavas mežzinis Mārtiņš Krūmiņš norāda, ka jau otro nedēļu turpinās pilsētas sakopšanas darbi, kas radušies vētras laikā. Sākotnēji tiek novākti bīstamākie zari un stumbri, bet tie, kas ir atliekami uz vēlāku laiku, tiek vākti pēdējie.

“Vētras koki, kas ir gāzti, un lielie zari, viņi pašlaik stāv vēl notikuma vietā. Ir atbrīvotas brauktuves, ietves, novākti zari, paņemti malā, lai var iet nākamo vietu atbrīvot. Pēc tam pa otram lāgam ejot, novāks zarus, sašķeldos, bet malku pa kravām pēc iedota saraksta nogādās uz sociālo lietu pārvaldi,” skaidro Krūmiņš.

Kopumā pašlaik Jelgavā ir apzināti piecdesmit lieli nogāzti koki, taču tas, visticamāk, nav galējais skaits, jo mežā un kādā mazāk apdzīvotā vietā noteikti ir vēl sagāzti koki, kas tiks novākti vēlāk.

Sociālo lietu pārvaldes vadītājas vietniece Jeļena Laškova norāda, ka sagāzto koku malku varēs saņemt krīzē nonākušas personas kā vienreiz pieejamu pabalstu. Ikviens grūtībās nonācis jelgavnieks vai jelgavniece var vērsties sociālo lietu pārvaldē pēc palīdzības.

“Ir tiesības vērsties sociālo lietu pārvaldē ar iesniegumu, un tiks izvērtēta personas sociālā situācija. Nepieciešamības gadījumā braucam apsekot dzīvesvietu, un tad tā malka tiks piešķirta. Tas ir bez maksas, un arī piegāde ir bez maksas,” skaidro Laškova.

Kā norāda sociālo lietu pārvaldes pārstāve šogad minēto palīdzību ir saņēmuši jau 29 cilvēki, bet aizvadītajā gadā kopumā tādi cilvēki bija 69.