Komentāri

Jelgavas dome plāno īstenot vēl padomju laikā lolotu ideju – pār Lielupi uzcelt vēl vienu tiltu. Bažas par šā projekta nepieciešamību gan pauž dabas aizstāvji, jo tilts šķērsotu Pils salu, kas ir unikāla un aizsargājama Natura 2000 teritorija.

Projektu Jelgavas dome cer īstenot, piesaistot Eiropas finansējumu, un, ja viss notiks pēc plāna, Jelgavas Ziemeļu tilts varētu tikt pabeigts pēc pieciem gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā viens no argumentiem par labu jauna tilta būvei tiek minēta vēlme samazināt automašīnu plūsmu pilsētas centrā. Pašlaik Jelgavas centram ik dienu cauri izbrauc aptuveni 40 tūkstoši automašīnu, un jauns tilts ļautu daļu no tām novirzīt. Kā vēl viens arguments tilta būvniecībai tiek minēts fakts, ka tilts būtu loģisks savienojums diviem pilsētas mikrorajoniem, kas savulaik būvēti rēķinoties, ka kādreiz taps arī tilts. Jelgavas dome akcentē, ka ideja par tā dēvēto Ziemeļu tiltu ir vairāk nekā pusgadsimtu sena.

Foto:

Tomēr tilta būvniecība tiek saistīta ar dabas izpostīšanu. Tam būtu jāšķērso Jelgavas pils sala, kas ir Eiropas nozīmes aizsargājama teritorija, kas iekļauta Natura 2000 sarakstā.

Jelgavas domē gan akcentē, ka ietekmes uz vidi novērtējums tikai tagad sākas, un arī pilsēta ir ieinteresēta, lai tilts dabas liegumu ietekmētu pēc iespējas mazāk.

Šobrīd gan projekts ir pašā sākuma stadijā – no trijām projekta skicēm izvēlēta viena, ar ko publiskā apspriešanā iepazīstināti arī iedzīvotāji.

Tilta būvniecības izmaksas vēl nav aprēķinātas, tās varēs lēst tikai pēc ietekmes uz vidi novērtējuma. No tā būs atkarīgs, kādu tiltu celt un kādas tehnoloģijas izmantot. Domes dokumentos kā aptuvenā tilta un tā pievadceļu būvniecības summa figurē 70 miljoni eiro.

Video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl