Komentāri
Jelgavā noritējusi Brīvības svētku armijas parāde
Foto: Sargs.lv

Par godu 4. maija svinībām Jelgavā šodien noritēja Latvijas armijas militārā parāde, kurā piedalījās Latvijas, ASV un arī Zviedrijas armiju karavīri.

Parādes priekšgalā tika nests Latvijas armijas karogs, kuru nesa Zemessardzes 52. kājnieku bataljona karoga vads. Tālāk ierindā soļoja 1. Zemessardzes novada – 44., 46., 51. un 52. kājnieku un 45. nodrošinājuma bataljona –, 1. kājnieku bataljona, Ādažos izvietoto ASV spēku – 3. kājnieku divīzijas Raider 1. bruņotās brigādes kaujas grupas 7. kājnieku pulka Cottonbalers 2. bataljona –, Gaisa spēku aviācijas bāzes, Jūras spēku flotiles, Štāba bataljona, Mācību vadības pavēlniecības un Nacionālās aizsardzības akadēmijas, Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes, Valsts policijas koledžas, Jelgavas pašvaldības policijas un Jaunsardzes vienības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
 Foto: Sargs.lv

Foto: Sargs.lv

Parādē piedalījās arī Zviedrijas Bruņoto spēku karoga grupa. Zviedrija ir vadošā Eiropas Savienības Kaujas grupas valsts. Šajā kaujas grupā pašreiz dežūru veic vairāk nekā 160 Latvijas karavīru, tostarp parādē soļojošā 1. kājnieku bataljona 1. kājnieku rota.

Parādē tika demonstrētas arī 50 Latvijas un ASV bruņoto spēku, Valsts robežsardzes un Valsts policijas tehnikas vienības. To ievadīja helikoptera pārlidojums virs parādes norises vietas. Par parādes muzikālo noformējumu rūpējās bruņoto spēku orķestris.
Tehnikas, ieroču un ekipējuma izstādē interesenti varēja apskatīt apvidus transportierus un bruņumašīnas, pretgaisa aizsardzības lielgabalus un radarus, ūdenslīdēju ekipējumu, robežsardzes un policijas aprīkojumu, tostarp ūdensmetēju, kā arī iepazīt karavīru un zemessargu ieročus un cita veida militāro aprīkojumu.

Foto: Sargs.lv

Foto: Sargs.lv

25 gadu laikā mūsu valsts ir veikusi strauju attīstības ceļu – no fundamentālām reformām un mērķtiecīgas ekonomiskās attīstības līdz stratēģiski nozīmīgiem ģeopolitiskiem lēmumiem, kura rezultātus redzam un novērtējam arī šobrīd, kad iezīmējas trauksmains laiks Eiropā un visā pasaulē, liekot mums pārskatīt prioritātes un vēršot uzmanību un valsts aizsardzības spēju stiprināšanu,” uzrunājot parādes dalībniekus un skatītājus, sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Valsts prezidents akcentēja, ka Latvija ir tikpat spēcīgi aizsargāta kā jebkura cita NATO valsts, ko apliecinājuši mūsu stratēģiskie partneri gan divpusējās tikšanās, gan NATO samitā Velsā. ”Latvija nav viena, mūsu dalība Aliansē ir garants mūsu drošībai. Kopā mēs esam spēks, kas sargā drošību gan mūsu valstī, gan reģionā un visā pasaulē,” sacīja A. Bērziņš.

Foto: Sargs.lv

Foto: Sargs.lv

”Laimīga un brīva valsts ir brīvas nācijas izvēle. Brīva valsts ir nācijas drosmes apliecinājums, jo brīvības cena vienmēr ir augsta un vienmēr ir jābūt gataviem to maksāt,” uzrunājot klātesošos, sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis. ”Šodien, atskatoties mūsu vēsturē, atcerēsimies, ka pirms 25 gadiem mēs atguvām brīvību, jo bijām gatavi cīnīties. Doties cīņā pret pārspēku tāpat, kā to pirms mums darīja latviešu strēlnieki 1918. un 1919. gadā. Tā bija mūsu pārliecība par uzvaru, kas atturēja mūsu valsts ienaidniekus.”

Jelgavniekiem bija iespējams vērot tehnikas, ieroču un ekipējuma izstādi, kā arī dažādus paraugdemonstrējumus. Tos atklāja alianses gaisa telpā virs Baltijas valstīm dežurējošo patruļlidmašīnu pārlidojums virs Lielupes. To veica Lietuvā, Šauļos, dežūrējošie Itālijas Gaisa spēki ar iznīcinātājiem Eurofighter Typhoon. Tāpat tika demonstrēta Kontrolpunkta iznīcināšana un Pretslēpņa taktika u.c.
Speciālo uzdevumu vienība noslēdza paraugdemonstrējumus, demonstrējot lēcienus ar izpletni, bet vēlāk ieņemšanu un atbrīvošanu.

Foto: Sargs.lv

Foto: Sargs.lv

2012. gadā Nacionālie bruņotie spēki aizsāka jaunu tradīciju – katru gadu kādā no Latvijas novadiem valsts Neatkarības atjaunošanas dienā iepazīstināt iedzīvotājus ar bruņotajiem spēkiem, organizējot īpašu Nacionālo bruņoto spēku dienu.

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš svinīgai pasniedza Latvijas karogu Krāslavas novada domes priekšsēdētāja vietniekam Viktoram Moisejam, jo tieši Krāslava būs tā pilsēta, nākamgad 4. maijā notiks Latvijas Nacionālo bruņoto spēku diena.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl