Jelgavā meitene slimošanas laikā paliek bez darba

Komentāri

Jana 24. decembrī sākusi strādāt kādā veikalā, kas atrodas Jelgavā, Vivo centrā. Darbā meitene pieņemta, darba līgumu parakstījusi un viss it kā bijis kārtībā, līdz pēkšņi meitene saslimusi, paslimojusi, iesniegusi slimības lapu un sapratusi, ka darba viņai vairs nav.

Jana saka, ka darba līgumā esot skaidri un gaiši rakstīts, ka pārbaudes laiks ir viens mēnesis, līdz ar to tas apritējis jau janvāra beigās, taču meitene strādājusi ilgāk un pārbaudes laiku esot izturējusi. Līdz ar to Janu neapmierina gan tas, ka viņa nepamatoti atbrīvota, gan tas, ka palikusi bez jebkādas kompensācijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jauniete pieļauj, ka viņa atlaista, jo slimošanas laikā viņai vienkārši atrasts kāds aizvietotājs. Tā meitenei apgalvojuši arī pašā uzņēmumā.

Jana, kura tagad faktiski palikusi bez darba un iztikas līdzekļiem, jau vērsusies darba inspekcijā, kur, kā viņa saka, darbinieki meiteni uzklausījuši, esot arī piekrituši viņas viedoklim un ieteikuši, kā rīkoties tālāk.

Janas darba devējs apstiprina, ka Jaunu pazīst un zina par viņas atlaišanu, taču nelikumības notikušajā nesaskata.

Darba inspekcijā skaidro, ka Janas iesniegumu viņi saņēmuši pavisam nesen un vēl nav paguvuši to izvērtēt. Ja meitenei izrādīsies taisnība, viņas darba devējs var saņemt reālu sodu.

Visiem citiem, kuriem šķiet, ka viņu darba devēji pārkāpuši likumu, speciālisti iesaka noteikti atnākt uz darba inspekciju un konsultāciju. Tā ir bez maksas un pieejama ikvienam.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl