2 komentāri
Jelgavā kaunina vietējos ukraiņus par piketēšanu pie Krievijas vēstniecības
Foto: LETA

Pirms nedēļas pie Krievijas vēstniecības notika pikets pret Mariupoles bombardēšanu. Piketēja ap 50 cilvēku. Pikets kļuva slavens ar TV3 operatora nepamatoto aizturēšanu. Piketā pie Krievijas vēstniecības bija arī Jelgavas ukraiņi. Pēc piketa notika izskaidrošanās, citi ukraiņi viņiem pārmeta, ka strīdēties ar krieviem pie vēstniecības nav nepieciešams. Šai lietā esot iesaistījies arī Jelgavas mērs Andris Rāviņš.

Pēc piketa Jelgavā notika ukraiņu biedrības Džerelo sanāksme. Uzņēmējs Nikolajs Laščenko kauninājis pikētājus. Protestēšana zem Krievijas vēstniecības logiem, viņaprāt, kaitē labajām attiecībām starp ukraiņiem un krieviem Jelgavā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jelgavas novada uzņēmējs Nikolajs Laščenko:
Mums kauns, ka Jelgavā vienas no tādām biedrībām kā Džerelo, no Jelgavas, no Džerelo iet divi tantiņi un bļauj.

Biedrības Džerelo priekšsēdētāja Tatjana Lazda uzskata, ka Laščenko cenšas pārkāpt viņas tiesības uz vārda brīvību. Sanāksme biedrībā esot beigusies ar strīdu ukraiņu starpā.

Jelgavas ukraiņu biedrības Džerelo vadītāja Tatjana Lazda:
Pirmkārt, es neesmu nekādā politiskā partijā. Un piedalīšanās akcijās – tā ir mana personīgā un pilsoniskā pozīcija. Es zinu, ka Ukrainai ir ļoti nepieciešams atbalsts. Visa pasaule atbalsta Ukrainu, un mēs visās akcijās mēs gribam vērst uzmanību.

Laščenko Latvijā dzīvo jau kopš padomju laikiem. Ir tā saucamais Breša zemnieks. Pie turības ticis, kad saņēma Eiropas kompensāciju pēc cukurfabrikas aizvēršanās. Lepojas ar sakariem Latvijas politiķu aprindās. ”Mums mājās bija Parādnieks un Rubiķis. Jā. Pie mums daudzi brauca. Parādnieks pat gulēja pie mums pa nakti. Un no rīta ar basām kājām aizgāja uz Zaļenieku pusi,” neslēpj Laščenko.

Nikolajs neatbalsta Ukrainas prezidenta Pjotra Porašenko politiku, uzskata, ka ar krieviem jāmeklē kompromisi un jāņem vērā, ko domā gandrīz 30 000 Jelgavā dzīvojošo krievu. Viņš uzskata, ka iet piketā pie Krievijas vēstniecības nav ukraiņa cienīgi. ”Es domāju, ka mums kā Džerelo vajag vairāk integrācijas – sociālo integrāciju vadīt, braukt, palīdzēt bērniem, palīdzēt veciem cilvēkiem un vairāk parādīt savu kultūru. A ne bļaut un iet uz ielu. Slava Ukrainai, varoņiem slava,” uzskata Laščenko.

Laščenko arī atsaucies uz sarunu ar pilsētas mēru Andri Rāviņu, kurš rūpējoties, lai pilsētā valdītu miers un saticība. Arī mērs esot lūdzis uzņēmēju nomierināt ukraiņus un vairs nepiketēt. Mēram esot bijusi nepatīkama saruna ar Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu.

Nekā Personīga: Vai no Krievijas vēstniecības kāds ir zvanījis, vai jūs esat konsultējušies, kā šo sadarbību padarīt labāku?
Jelgavas novada uzņēmējs Nikolajs Laščenko: Es domāju, ka jā, runājam, tāpēc, ka nepatīk… Es domāju, mums Jelgavā, pilsētā ir mērs pats, viņi grib, ka būtu Jelgavā investīcijas, ka būtu darbavietas. Būtu vairāk cilvēku, kas var dabūt labu algu, bērnudārzi, nu visu daudzi, kas ira.
Nekā Personīga: Tad arī mērs bija runājis ar jums, ka vajadzētu to saskaņu lielāku?
Jelgavas novada uzņēmējs Nikolajs Laščenko: Nu jā. Es teikšu tā, ka mums mērs, es nezinu, kas var vairāk atbalstu dot integrācijas procesiem kā mūsu mērs.

Laščenko slavē Rāviņu. Par viņu balsojot Jelgavas ukraiņi. Mērs palīdzot biedrībai, gatavs uzklausīt, sagādāt telpas, pēc dažām nedēļām ar Rāviņa gādību Jelgavā uzņemšot māksliniekus no Ivano – Frankovskas. Labs cilvēks.

Jelgavas novada uzņēmējs Nikolajs Laščenko: Un nepatīk mēram, tāpat kā visiem pārējiem iedzīvotājiem, ka viena daļa bļauj pret otru tautu, kuru es nezinu, nu nevaram izlemt šodien, kas vainīgs, kas tur nav vainīgs, nu nav tādas metodes, ar kurām varētu to risināt, es nezinu.
Nekā Personīga: Nu, bet mēram, es saprotu, bija saruna ar Krievijas vēstnieku? Vēstnieks tā kā bija zvanījis mēram, ja?
Nikolajs Laščenko: Nu, es nezinu īsti, zvanīja, nezvanīja, nu bija tāda situācija, ka, ko jūs darāt Jelgavā, vai Jelgava iet uz Jūrmalu, brauc no Džerelo un bļauj Krieviju nost, Krieviju prom, vai kā tur viņi tur bļauj.

Rāviņš visu noliedz. Neesot runājis ar Vešņakovu, ne ar Laščenko. Ukraiņu lietās neiejaucoties. Tomēr atzīst, ka viņam ir būtiska Krievijas valsts nostāja, jo nav atrisināts jautājums par autobusu ražotnes AMO Plant nākotni.

Piketa dalībniece, Jelgavas biedrības Džerelo vadītāja Tatjana Lazda, ir izbrīnīta par sava tautieša Laščenko vēlmi izpatikt Rāviņam un Krievijas vēstniecībai. Viņas ieskatā, lai kādas būtu Jelgavas pašvaldības ekonomiskās intereses, nevienam nav tiesību censties ierobežot pilsoņu tiesības piketēt.

Nekā Personīga: Tajā sapulcē izskanēja tāda ziņa, ka mēra kungam ir zvanījis Krievijas vēstnieks?
Jelgavas ukraiņu biedrības Džerelo vadītāja Tatjana Lazda: Jā. Laščenko kungs par to teica. Varbūt viņš pats to izdomā, lai “paceltu” jautājuma nozīmību? Jā, jā, jā. Es nezinu. Nu tā bija, jā. Tajā sanāksmē 50 cilvēki bija. Visi to dzirdēja, un tas tika ar tādu lepnumu teikts. Viņš saka, ka krievu vēstnieks.

Pēc tam, kad pieprasījām mēra Rāviņa komentāru, uzņēmējs Laščenko zvanīja un teica, ka esot pārprasts. Mērs Rāviņš neesot atsaucies uz sarunu ar Krievijas vēstnieku. Viņš tikai paudis savu viedokli par to, ka krieviem ar ukraiņiem jādzīvo mierā.

Pēdējās nedēļas laikā presē parādās ziņas, ka Krievijas valsts tanku rūpnīca UVZ varētu apturēt vagona ražotnes projektu Jelgavā.

TOP komentāri

 • NikolajamLeščenko
  0 0 0

  NikolajamLeščenko

  Jūs esat apkaunojis Jelgavu,Jelgavas novadu,Tērveti ukraiņus un Latvijas tautu.Tādu nodevēju dēļ likvidēja Cukurfabriku.Bet jūs Leščenko tapāt ļoti bagāts.Jūs tagd panācāt,ka Tatjana Lazda par to ka aizstāv ukraiņus. tiek noņemta no ukraiņu b-bas pr-jas amata.Vai kauns alū izdzerts?
 • XXL
  0 0 0

  XXL

  NOŽĒLOJAMAIS ĻEŠČENKO UN RĀVIŅŠ-TIEŠĀM KAUNS PAR VIŅIEM.
  MĒS JELGAVNIEKI NEPIEKRĪTAM VIŅU VIEDOKLIM. SLAVA UKRAINAI.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl