Jelgavā izveidots Laimes koku parks, iestādot 12 ozolus, pīlādžus un melnalksni

0 Komentāru

Pasaules talkas dienā daudzās valstīs tiek vākti atkritumi, bet tā kā Latvijā tīrīšanu veicam pavasaros, tad šodien, 18. septembrī, labiekārtojām vidi. Cilvēki tika aicināti savos privātīpašumos stādīt kokus. Savukārt Jelgavā izveidots īpašais “Laimes koku” parks – jau otrs Latvijā, vēsta TV3 Ziņas.

Laimes koki nav kāda īpašā stādu šķirne, bet gan garantija, ka šos kokus neviens naudas dēļ nenocirtīs. Tie parkos turpinās priecēt ļaudis, tātad darīs tos laimīgus. Pirmo parku izveidoja pērn Valdemārpilī, šodien 12 koki iestādīti Jelgavā, Pasta salā. Cilvēki tika aicināti kokus stādīt visā Latvijā, pat ja neveido speciālu parku.

”Cilvēki ļoti grib stādīt, bet daudziem nav kur stādīt, īpaši pilsētās. Tā interese stādīt ir milzīga, bet teritorijas nav. Tāpēc pērn aicinājām visas pašvaldības izvērtēt, atrast brīvas vietas, kur šādus parkus radīt. Tajā brīdī, kad mēs iestādām šo koku, notiek atgriezeniskā saite – mēs sevī iestādām šo ticības, cerības, laimes sēklu,” norāda ”Lielā talka” organizatore Vita Jaunzeme.

Jelgavas laimes koku parkā iestādīti pieci pīlādži, viens melnalksnis, seši sarkanie ozoli. Tos zemē lika ar zaļo enerģiju, ar vides tīrību saistītie Jelgavas uzņēmumu pārstāvji, veselības aprūpē Jelgavā strādājošie, ar izglītību saistītie, kā arī goda pilsētnieki – 3X3 basketbola olimpiskais čempions Edgars Krūmiņš, paraolimpiskais lodes grūdējs Edgars Bergs ar treneri Maiju Ukstiņu.

”Iekšējs uzmundrinājums tikai no tā vien, ka varam kaut ko labu izdarīt. Cerēsim, ka tas kociņš aug liels,” stāsta paraolimpietis Edgars Bergs.

Arī Jelgavas Spīdolas valsts ģimnāzijas 12.klases audzēkne Līva šodien iestādīja koku: ”Mēs pārstāvam Jelgavas Spīdolas valsts ģimnāziju, un mēs skolas vārdā kokus stādījām ar mērķi, lai koks augstu tāpat kā Latvijas jaunatne, spīdolieši, lai koks augtu ar savu gudrību, mēs tajā ielikām savu gudrību koku stādīšanā.”

Savukārt, valsts prezidenta Egila Levita atsūtīto ozolu iestādīja Jelgavas skautu un gaidu kustības biedri: ”Mēs jau ikdienā iestājamies par veselīgu dzīvesveidu, skauti un gaidas ir dabas draugi. Mēs dzīvojam pēc videi draudzīgiem dzīves paradumiem un arī aicinām sekot citus – nepiesārņot dabu.”

Jelgavā bāzētajiem zemessargiem šodien koka iestādīšana sakrita ar sava bataljona 30. pastāvēšanas jubileju.

”Tieši šodien to atzīmējam arī bataljonā, iepriekš nevarējām atzīmēt, jo bijām mācībās ”Namejs” un ”Zobens”. Šodien simboliski iestādām koku, un būs stimuls nākt un skatīties, kā tas aug,” norāda Zemessardzes 52.kaujas atbalsta bataljona pulkvežleitnants Arvis Zīle.

Kad koku stādītāji jau devušies prom, darbs sākas Jelgavas dārzniekiem.

”Atsiesim, lai vējā viņi netiek izrauti, lai saknes stingri turas, lai koks var iesakņoties. Tad brauksim regulāri skatīties, kā aug, apliet, vai mitrs ir,” skaidro ”Alejas projekti” dārzniece Egita Balode.

Dārznieki ir pārliecināti, ka vandaļi nepostīs jauniestādītos kokus. Visi citi, kas stādīti Jelgavā iepriekš, nav ne nolauzti, ne aizlauzti.

0 Komentāru