Jelgavā elektroskūteriem daudzviet nosaka maksimālo ātrumu līdz 10 kilometriem stundā

1 komentārs

Elektroskūteru vadītājiem Jelgavā daudzviet būs jāievēro pastiprināts ātruma ierobežojums.

Nesen pieņemtajā likumā noteikts, ka ar elektroskrejriteni nedrīkst braukt ātrāk par 25 kilometriem stundā, taču Jelgavā vairākās vietās atļautais ātrums noteikts vēl mazāks, atsevišķos posmos elektroskūteru braukšana ir pilnībā aizliegta.

Šī ir pirmā sezona, kad Jelgavā īrei ir pieejami elektroskūteri. Taču pašvaldībā jau laikus ir noteiktas teritorijas pilsētā, kur elektroskūteriem būs ātruma ierobežojumi.

Runa ir par papildu ātruma ierobežojumiem, kurus noteikusi Jelgavas pašvaldība. TV3 uzrunātie Jelgavas iedzīvotāji vairumā gadījumu norāda, ka papildu ātruma ierobežojumi elektroskrejriteņiem tiešām ir nepieciešami.

“Ir grūti ar viņiem. Tas ātrums nav kā velosipēdam. Līdz ar to dramatiski var būt veciem cilvēkiem, kuri nevar tik ātri pabīdīties malā,” saka jelgavniece Anna.

Savukārt jelgavniece Valentīna norāda: “Traucē, jā! Ja kādi jaunieši brauc, tad viņi vispār neskatās.”

Vispārējā likumā noteikts, ka elektroskūtera maksimālais ātrums nedrīkst pārsniegt 25 kilometrus stundā. Jelgavas centrā daudzviet ieviestais ātruma ierobežojums skūteriem liek braukt krietni lēnāk.

Ātruma ierobežojums 10 kilometri stundā elektroskūteriem jāievēro vietās, kur mēdz būt vairāk gājēju. Pašvaldības pārstāve Kristīne Lazdiņa norāda, ka minētās zonas būs atzīmētas skūteru iznomātāju lietotnē.

“Ir parki, kur gribas cilvēkiem atpūsties, un, protams, tilti, kur ietves ir sašaurinātas. Tā ir Pasta sala, Pils sala, visi tilti, gaisa pārvadi, Hercoga Jēkaba laukums, parki,” saka Lazdiņa.

Savukārt pār Mītavas tiltu un gājēju ielām elektroskūteriem braukt ir aizliegts pilnībā.

Tagad noteiktās teritorijas, kur skūteriem ir jāievēro ātruma ierobežojums, iespējams, vēl mainīsies, ja tas būs nepieciešams.

1 komentārs