Jelgavā atklāj īpašu Latvijas simtgadei veltītu vides objektu

Pievienot komentāru

Iedzīvotāji Brīvības svētkus svin dažādi – ar dziesmām un dejām, un arī sportiskās aktivitātēs.

Arī Jelgavā kultūras programma ir gana plaša, lai atrastu sev tīkamāko pasākumu un piepulcētos svinētāju pulkam. Rīta pusē tika izskrieta Brīvības stafete, savu Brīvības stāstu uz bijušās RAF rūpnīcas sienas iemūžināja grafiti mākslinieki.

Savukārt pēcpusdienā Jelgavā atklāja mākslinieka Kārļa Īles veidoto vides objektu. “Laika rats” ir veltījums Latvijas simtgadei. Aplī izkārtoti 10 stilizēti cilvēku tēli, un katrs no tiem balsta 10 akmeņus, kopumā turot 100 akmeņus.

Kārlis Īle
mākslinieks

Šie gadi nav bijuši viegli, tāpēc ir šie akmeņi. Akmeņi arī latviešiem ir pamatīguma simbols, jo ir mums teiciens – kā akmenī iecirsts. Arī gada skaitļi, kas iecirsti akmenī, ir šie nozīmīgākie gadi, kas bijuši. Uz figūru mugurpusēm ir šo iecirsto gada skaitļu atšifrējums. Šeit dažs samulsīs, neieraugot tādus svarīgus Latvijas notikumus, bet tā ir Jelgavas simtgade. Un te ir Jelgavas notikumi.

Figūrām viena puse ir pulēta. Un mākslinieks skaidro, ka nostājoties apļa centrā vienlaicīgi var redzēt savu atspīdumu pilnīgi visās figūrās, līdz ar to šis simtgades slogs ir uz katra sirdsapziņas.