“Jebkuram var gadīties!” Iedzīvotājus aicina veikt bezmaksas HIV testus

0 Komentāru

Eiropas HIV testēšanas nedēļas laikā iedzīvotājus aicina bezmaksas pārbaudīties.

Tuvojoties 1. decembrim – pasaules AIDS dienai – plaša testēšanas akcija šodien notiek tirdzniecības centrā “Alfa”. Visas dienas garumā pie testēšanas kabīnēm veidojās pamatīgas rindas.

Eksprestesta veikšana aizņem 10-20 minūtes. Rezultātu var uzzināt uzreiz. Kā norāda akcijas organizatori, pēdējos gados HIV/AIDS pacienta profils ir stipri mainījies. Agrāk riska grupā bija narkomāni, prostitūtas un homoseksuāli cilvēki, bet tagad tie ir heteroseksuāli cilvēki vecumā no 20 līdz 39 gadiem, bieži vien labi izglītoti un labi situēti.

Patriks Aldersons
students

Daudzi uzskata, ja tu, piemēram, ej pārbaudīties, ka tev it HIV vai nē, ka tu tā kā esi viens no tām riska grupām vai līdzīgi, bet nē, vienkārši jebkuram var gadīties dabūt vai nedabūt. Labāk pašam noskaidrot. Un pašam paliek drošāk ap sirdi, tā kā, nu, jā, viss ir kārtībā.

Kopumā Latvija darbojas 16 punkti, kur var bez maksas veikt HIV testu. Latvijā HIV/AIDS ir konstatēts vairāk nekā 7000 cilvēku.

Turklāt tiek lēsts, ka reāli inficēto varētu būt divreiz vairāk. Katru gadu infekcija no jauna tiek atklāta vidēji 330-350 cilvēkiem. Tas, rēķinot iedzīvotāju skaitu, ir sliktākais rādītājs Eiropas Savienībā.

0 Komentāru