“Jebkuram var gadīties!” Iedzīvotājus aicina veikt bezmaksas HIV testus

Komentāri

Eiropas HIV testēšanas nedēļas laikā iedzīvotājus aicina bezmaksas pārbaudīties.

Tuvojoties 1. decembrim – pasaules AIDS dienai – plaša testēšanas akcija šodien notiek tirdzniecības centrā “Alfa”. Visas dienas garumā pie testēšanas kabīnēm veidojās pamatīgas rindas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eksprestesta veikšana aizņem 10-20 minūtes. Rezultātu var uzzināt uzreiz. Kā norāda akcijas organizatori, pēdējos gados HIV/AIDS pacienta profils ir stipri mainījies. Agrāk riska grupā bija narkomāni, prostitūtas un homoseksuāli cilvēki, bet tagad tie ir heteroseksuāli cilvēki vecumā no 20 līdz 39 gadiem, bieži vien labi izglītoti un labi situēti.

Patriks Aldersons
students

Daudzi uzskata, ja tu, piemēram, ej pārbaudīties, ka tev it HIV vai nē, ka tu tā kā esi viens no tām riska grupām vai līdzīgi, bet nē, vienkārši jebkuram var gadīties dabūt vai nedabūt. Labāk pašam noskaidrot. Un pašam paliek drošāk ap sirdi, tā kā, nu, jā, viss ir kārtībā.

Kopumā Latvija darbojas 16 punkti, kur var bez maksas veikt HIV testu. Latvijā HIV/AIDS ir konstatēts vairāk nekā 7000 cilvēku.

Turklāt tiek lēsts, ka reāli inficēto varētu būt divreiz vairāk. Katru gadu infekcija no jauna tiek atklāta vidēji 330-350 cilvēkiem. Tas, rēķinot iedzīvotāju skaitu, ir sliktākais rādītājs Eiropas Savienībā.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl