Jaunzeme: Vērienīgās aizturēšanas Terehovā nebija nejaušība

2 komentāri

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vērienīgā aizturēšana izmeklētajā lietā par korupciju Terehovas muitas kontroles punktā nav nejaušība, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” teica VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Kā atklāj Jaunzeme, izmeklēšana norisinājās divus gadus.

“Šis ir mērķtiecīgu rīcību rezultāts, tas nav nejauši. Tā nav nejaušība, ka gadījās tāda veiksme. Jau divus gadus tiek strādāts pie tā, lai mēs nonāktu līdz šim rezultātam. Kāpēc nevar ātrāk? Tādēļ, ka jānostiprina pierādījumi. Tādēļ šie uzraudzības pasākumi tiek veikti visos punktos, arī iepriekš ir bijušas aizturēšanas, tās nav bijušas tik vērienīgas, tādēļ varbūt ir paslīdējis garām, bet pa vienam vien aizturētajam ir bijis visos punktus,” teica Jaunzeme.

Vienlaikus VID ģenerāldirektore norādīja: “Uzraudzība tie veikta visos punktos. Mums ir gan videonovērošanas kameras, gan ķermeņa kameras darbiniekiem. Visi ierasti tiek skatīti – gan uz priekšu, gan atpakaļ, gan tiešsaistes režīmā. Tādēļ, protams, būs vēl aizturēšanas, mums ir vēl operatīvās lietas, bet tādu vērienu sabiedrība varētu vairāk negaidīt.”

Iepriekš jau vēstīts, VID izmeklētajā kriminālprocesā aizdomās par korupciju Terehovas muitas kontroles punktā aizturētas 29 amatpersonas, no kurām 21 atzīta par aizdomās turēto.

Aizdomās turētajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

2 komentāri