Jaunu personas kodu sev gribētu 15 – 30% iedzīvotāju

3 komentāri
Jaunu personas kodu sev gribētu 15 – 30% iedzīvotāju
Foto: LETA

Aptaujas liecina, ka aptuveni 15 – 30% iedzīvotāju būtu gatavi savu līdzšinējo personas kodu mainīt pret citu.

Personas koda maiņa nebūs maksas pakalpojums, un valsts nodeva par to nebūs jāmaksā, taču līdzīgi kā vārda vai uzvārda maiņas gadījumā būs jārēķinās ar izmaksām, ko radīs pases, vadītāja apliecības vai citu dokumentu maiņa.

Jautājumu par personas koda atbilstību datu aizsardzības pamatprincipiem aktualizējis Tiesībsargs. Birojā sūdzējušies vairāki ārsti, ka dokumentācijā, kas pieejama trešajām personām, kā arī izrakstītajās receptēs jānorāda personas kods.

Jau ziņojām, ka tagad tiek plānotas šādas pārmaiņas: tiem, kuri kautrējas no sava vecuma un nevēlas, ka tas kļūst zināms arī citiem, būs iespējams samainīt arī personas kodu. Līdzīga iespēja ir ar vārda vai uzvārda maiņu.

Atgādināsim, ka izmaiņas likumprojektā par jaunu personas kodu ieviešanu Latvijā vēl jāpieņem Saeimai.

Skaties video!

TOP komentāri

 • LAFĪTIS
  +1 +1 0

  LAFĪTIS

  un kā tad tagad būs ar alkoholu? pēc kuras ailītes tad noteiks vai jaunietis jau var dzert vai vēl nē- būs jānēsā līdzi dzimšanas apliecība vai kā? Jeb tiesībsargs uzskata ka dzert alkoholu ir tiesības katram kurš to grib, bez vecuma ierobežojuma....
 • INESE
  +1 +1 0

  INESE

  Ierosinu arī pasē nerakstīt dzimšanas gadu.Lai tad arī neviens nezin un kas grib uzzināt ,lai uzmin.Tas jau būtu ideāli.
 • INESE
  +1 +1 0

  INESE

  Mūžīgi jauns nebūsi un krunkas arī mūžīgi neaizmālēsi,Atkal kārtējais stulbums.Neviens jaunāks nepaliek un katram vecumam ir savs skaistums.Un jebkurā vecumā var justies labi,nekautrējoties no saviem gadiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!