Jaunu iedzīvotāju piesaistei Valmierā realizē Latvijā nebijušu risinājumu – būvē īres namus

2 komentāri

Valmierā arvien krasāk pieaug darba roku trūkums. Pašvaldībā norāda, ka cilvēki labprāt strādātu, taču viņiem pilsētā nav, kur dzīvot. Tāpēc Valmierā tiek realizēts risinājums, kāds Latvijā vēl nav pieredzēts. Pašvaldības uzņēmums būvē divus daudzstāvu dzīvojamos namus, kuros dzīvokļi paredzēti tikai īrēšanai.

Vidzemes slimnīca arī ir viena iestādēm, kas izjūt grūtības piesaistīt jaunus speciālistus. Jaunajiem mediķiem tiek piedāvāts atbilstošs atalgojums, darba apstākļi, atsaucīgs kolēģu kolektīvs, taču ar to vien nepietiek. Ķirurģijas rezidents Arturs Aleksis norāda, ka Vidzemes slimnīcā viņam patīk praktizēt, taču ir grūtības atrast pilsētā atbilstošu mitekli.

Arturs Aleksis
Vidzemes slimnīcas ķirurģijas rezidents

Ja mēģina atrast sludinājuma portālos vai “Facebook”, vai citos saziņas līdzekļos dzīvokli īrei, tā ir Valmierā diezgan liela problēma.

Slimnīcas valdes priekšsēdētājs uzsver, ka minētā problēma jau vairākus gadus pieņemas spēkā. Ir bijušas reizes, kad jaunais speciālists tā arī nevarēja uzsākt rezidentūru.

Uģis Muskovs
Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs

Mums ir bijuši daži gadījumi diemžēl, ka jaunie speciālisti izvēlas citai slimnīcai par labu tikai tāpēc, ka pieejami dienesta dzīvokļi.

Līdzīga un pat asāka situācija ir arī citās iestādēs un uzņēmumos Valmierā.  Valmieras mērs Jānis Baiks skaidro, veicot izpēti, atklājās, ka jauna darba spēka pieplūdumu bremzē galvenokārt tas, ka pilsētā katastrofāli trūkst tieši īres dzīvokļu.

Jānis Baiks
Valmieras mērs, “Vidzemei un Valmierai”

Cilvēki nevar atrast dzīvesvietu, jo īres tirgū vispār nekā nav. Ir kādi pāris desmiti dzīvokļu uz pārdošanu, bet aptauja liecina, ka Vidzemē aptuveni 85% iedzīvotāju vēlas īrēt, nevis pirkt.

Nekustamo īpašumu attīstītāji norādīja, ka viņi, uzbūvējot īres namu, vēlas atgūt naudu septiņu, astoņu gadu laikā. Taču, tad īres apmērs neatšķirtos no kredītā pirkta dzīvokļa, aptuveni 550 eiro mēnesī par divistabu dzīvokli. Tāpēc pašvaldība uzticēja šo divu īres namu attīstīšanu pašvaldības uzņēmumam ”Valmieras Namsaimnieks”.

Pašvaldības uzņēmums no bankas saņēma aizdevumu uz 25 gadiem, tādējādi izdevās īres cenu pazemināt līdz 280 eiro par 54 m² lielu trīsistabu dzīvokli jeb 50 eiro par 10 m². Valmieras domes priekšsēdētājs norāda, ka īres tiesības varēs iegūt, iemaksājot vienreizēju maksājumu, kas būs aptuveni simts eiro. Ja interesentu būs vairāk nekā dzīvokļu, tad notiks izsole. Paredzams, ka pieteikšanās varēs sākties, kad nami būs pabeigti nākamā gada sākumā.

TOP komentāri

  • aldis p.
  • Mikus
    +1 +1 0

    Mikus

    Tad nu beidzot pasvaldibas pamodusas.Tikai ta ire ir par augstu.Ja gimene ir 2 vai 3 berni,visiem vajadzigi ari bernudarzi.Un kas tad paliek gimenes budzeta pec visu rekinu nomaksas.Ciks.Tapec nebrinos ka jaunie iet kopa ,bet bernus nerada,jo pec tam ir milzigas klapatas.Valdibai uz demografiju uzskaudit.Tikai nezinu ko tie resnie,ar pasparliecinatiem purniem daris pec gadiem 30.Kad vecie jau apmirs,bet jauna paaudze Latvija nebus.Ta ka pratigi butu valdibai visadi pabalstit gimenes ar berniem.It seviski jaunas gimenes.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl