Jaunsardzei būs jauni formastērpi – nevis ierasti zaļie, bet dzelteni brūnie

0 Komentāru
Jaunsardzei būs jauni formastērpi – nevis ierasti zaļie, bet dzelteni brūnie
LETA

Līdz ar Nacionālo bruņoto spēku formastērpu nomaiņu, pie jaunām formām pilnā ekipējumā jau šajā nedēļā tiks 8000 Latvijas jaunsargu.

Formastērpi Latvijas jaunsardzei jau vairākus gadus bija sasāpējis jautājums. Daudziem jaunsargiem nācās iztikt ar vienu no diviem nepieciešamajiem komplektiem –  vasaras vai ziema. Līdz ar jauno formastērpu iegādi šādu problēmu vairs nebūs un jaunsardzes vadītājs LNT Ziņām atklāj, ka formastērpu maiņa jaunsardzei ir vēl neredzēta iespēja.

Jau no jaunsardzes dibināšanas laika – 1992. gadā jaunsargiem bija zaļas krāsas jeb ”Woodland” –  uz amerikāņu kamuflāžas formastērpu bāzes balstīti formastērpi. Tagad tos nomainīs dzelteni brūnie, kas pārņemti no Nacionālo bruņoto spēku karavīriem.

Pirmo reizi jaunajos formastērpos jaunsargus varēja redzēt Latvijas dzimšanas dienai veltītajā parādē, bet pilnā ekipējumā, jaunsargiem tie tiks izsniegti jau no nākamās nedēļas.

Kopš 2013. gada, kad aizsardzības tēma kļuva par vienu no galvenajām prioritātēm, arī jaunsardze izjuta būtisku jaunsargu skaita palielinājumu. Pašlaik jaunsargos iesaistījušies astoņi tūkstoši jauniešu vecumā no 10 līdz 18 gadiem. Šis skaitlis katru gadu palielinās par dažiem simtiem, bet tikpat daudzi katru gadu arī izstājas no jaunsargu rindām.

Jaunsardzes attīstības plāns paredz, ka līdz 2018. iespēja piedalīties Jaunsardzes kustībā būs ap 9500 jauniešu. Savukārt līdz 2024. gadam ap 16 tūkstošiem jauniešu.

0 Komentāru