Komentāri
Jaunsardzē plānots iesaistīt līdz 16 000 jauniešu
()

Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra mērķis ilgtermiņā ir sniegt iespējas Jaunsardzes kustībā piedalīties līdz 16 000 jauniešu, liecina valdībā iesniegtais informatīvais ziņojums par Jaunsardzes attīstību 2015.–2024.gadā.

Šobrīd Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs (RJC) ar ļoti ierobežotiem personāla resursiem nodrošina nedaudz vairāk kā 6000 jaunsargu apmācību valsts aizsardzības jomā. Jaunsargu mācību programma tiek īstenota teju simt Latvijas novados un deviņās republikas pilsētās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ilgtermiņā sasniedzamais mērķis ir atvērt jaunsargu instruktora štata vietas katrā novadā un republikas pilsētā, tādējādi sniedzot iespējas Jaunsardzes kustībā piedalīties līdz 16 000 jauniešu, kas ir aptuveni 10% no skolas vecuma jauniešiem Latvijā. Konsekventi īstenojot paredzētos pasākumus un piešķirot nepieciešamo finansējumu vidējā termiņā – līdz 2018. gadam, tiktu nodrošināta iespēja piedalīties Jaunsardzes kustībā līdz 11 500 jauniešiem.

2009.gadā finanšu krīzes dēļ reformas skāra arī Jaunsardzi. Naudas trūkuma dēļ būtiski samazinājās gan Jaunsardzes pieejamība, gan apmācību kvalitāte. RJC ir tikai 55 jaunsargu instruktoru štata vietas, kas nodrošina visu jaunsargu un to kandidātu mācību procesu valsts teritorijā.

Ziņojumā teikts, ka šobrīd jaunsargu instruktoru skaits visā valsts teritorijā ir nepietiekams, lai nodrošinātu Jaunsardzes pieejamību visos novados un republikas pilsētās. Tāpat liela daļa jaunsargu militārā ekipējuma ražota pagājušā gadsimta 60. un 70. gados.

Šobrīd jaunsargi nav nodrošināti ar formas tērpiem un apaviem, trūkst nodarbībām nepieciešamā tehniskā ekipējuma, ir ierobežots inventāra daudzums, lai vadītu drošas un saistošas nodarbības.

Ziņojumā minēti pieci galvenie Jaunsardzes kustības mērķi. Kustības mērķis ir palielināt pusaudžu interesi par dienestu bruņotajos spēkos, veicināt patriotisko audzināšanu, popularizēt veselīgu dzīvesveidu, mazināt sociālos riskus un nodrošināt saturīgu brīvā laika pavadīšanu.

Lai paplašinātu un attīstītu Jaunsardzes kustību, no 2015. līdz 2018. gadam vien papildus nepieciešami 10 794 304 eiro. Valdības protokollēmums paredz, ka jautājums par papildu naudu tiks skatīts, vērtējot nākamo gadu budžetus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl