Jauns modes fenomens – no pārstrādātām PET pudelēm un zvejnieku tīkliem darināti tērpi

0 Komentāru

TV3 ziņu raidījums “900 sekundes” tiešraidē no Rīgas Tehniskās universitātes stāsta par jaunu modes fenomenu – no pārstrādātām PET pudelēm un zvejnieku tīkliem taisītiem tērpiem.

Tērps esot darināts no inovatīviem materiāliem, kas ir ražoti no pārstrādātām PET pudelēm, zvejas tīkliem un pārstrādātiem paklājiem. Tas darīts ar nolūku rādīt labu piemēru. “Mūsu pasaule ir pārpildīta ar “ātro modi”, bet mana filozofija ir, ka tam, ko velkam mugurā, ir jābūt ilgtspējīgam. Tā ir kapsulas tipa garderobe, no ilgtspējīgiem materiāliem ar domu, ka sieviete sev var izvēlēties pašu labāko un neturēt skapī simtiem kleitu, bet varbūt trīs un tās optimāli kombinēt savā starpā ar citiem apģērbiem,” stāsta autore, RTU Dizaina tehnoloģiju institūta 4. kursa studente Elēna Dmitrijeva. Tāpat doma ir izmantot jau esošos resursus – atkritumus – tālākai pārstrādei.

Dmitrijeva saka, ka vakarā gaidāmo modes skati – īpašu īsfilmu ciklu – gaida ar vispozitīvākajām emocijām un vislielāko nepacietību, jo tērpa radīšana bijis garš un sarežģīts process, par ko dizaineres iestājušās gada garumā. Rezultāts nedaudz kā pārsteigums, jo režisors strādājis pie pārsteiguma visām pusēm.

Ar vēl citiem RTU studentes – Anetes – radītiem tērpiem mēģināts vērst uzmanību, ka ikviena sieviete ir kā tauriņš, mēģina lidot šajā dzīvē un izrauties no ikdienas rutīnas, izcelt savu skaistumu. Šādas idejas iedvesmoti tapuši viegli un romantiski tērpi, kas ļaus izcelties jebkurā dzīves situācijā.

Vienpadsmit Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina tehnoloģiju institūta studentu diplomdarbu modes kolekcijas inovatīvā formātā tiks prezentētas ceturtdien, 10. jūnijā, plkst. 19.00 pasākumā “Virzība!”. Tās būs skatāmas īpašā modes īsfilmu ciklā, ko veidojusi radošā komanda režisora “Papa Chi” vadībā.

0 Komentāru