Jauns augstums un iespēja doties ekstrēmā pastaigā – Zaķusalas tornis piedzīvos rekonstrukciju

0 Komentāru

Zaķusalas televīzijas tornis kļūs par vairāk nekā diviem metriem augstāks, tā apgalvo Radio un televīzijas centra pārstāvji pēc TV torņa rekonstrukcijas iepirkuma izsludināšanas.

Rekonstrukcijas laikā tornim būs jauns augstums un vēl daudzi jaunumi, piemēram, varēs doties visai ekstrēmā pastaigā 200 metru augstumā.

Televīzijas tornis Zaķusalā jau tagad ir augstākais Eiropas Savienībā (ES), taču ir torņi, kas atpaliek tikai par dažiem desmitiem centimetru. Taču pēc rekonstrukcijas Zaķusalas tornis būs pārliecinoši augstākais, tā augstums sasniegs 371 metru.

Jau vairākus gadus iekļūšana tornī drošības nolūkos notiek, ejot pa tuneli, pēc rekonstrukcijas tuneli nomainīs dārzs ar augiem Latvijas teritorijas apveidā. Izmaiņas skars gan pašu torni, ēku, kā arī piegulošo teritoriju.

Radio un televīzijas centra pārstāve Vineta Sprugaine norāda, ka torņa pamatnē esošā ēka kļūs gaišāka un pievilcīgāka, tur darbosies inovāciju un zinātnes centrs.

“Apmeklētājiem populārzinātniskā valodā stāstīt gan fizikas, gan informācijas komunikāciju tehnoloģiju brīnumus, jo tornis pats par sevi ir pateicīga vieta fizikas un citu zinātņu piemērs,” norāda Sprugaine.

Starp torņa balstiem tiks iekārts milzīgs fuko svārsts. Ierīce, kas pirms daudziem gadiem uzskatāmi pierādīja zemeslodes rotāciju. Savukārt došanās augšup notiks atjaunotos liftos. Tagadējais skatu laukums 98 metru augstumā kļūs daudz interesantāks. Apmeklētājiem būs iespēja apkārtni vērot ne tikai pa logiem, bet arī no stikla kubiem, kas būs izvirzīti ārpus torņa. Tie, kuriem nebūs bail, varēs doties vēl augstāk, līdz 200 metru augstumam un tur būs tiešām galvu reibinoša iespēja doties pastaigā pa pašu laukuma apmali.

Tagadējā izskatā tornis apmeklētājiem būs pieejams vēl līdz 4. maijam. Ir cilvēki, kuri steidz torni apmeklēt vēl pirms rekonstrukcijas, lai pēc tam būtu iespēja salīdzināt iespaidus.

“Es šeit biju pirms ļoti ilga laika, tagad ar bērniem atbraucām, lai aplūkotu torni pirms rekonstrukcijas,” raidījumam “900 sekundes” pastāstīja torņa apmeklētāja Jūlija.

Rekonstrukcija, paredzams, turpināsies aptuveni trīs gadus. 2022. gada nogalē Zaķusalas televīzijas tornis atkal būs atvērts apmeklētājiem, bet jau augstāks un krietni pievilcīgāks.

0 Komentāru