Jauns animators no Liepājas izveido aicinājumu vakcinēties pret Covid‑19

5 komentāri

Jauns animators no Liepājas ar savu mākslu atbalsta vakcināciju un izveidojis aicinājumu vakcinēties pret Covid-19, vēsta “900 sekundes”.

Markuss Tomass Saule mācās tikai desmitajā klasē, bet jau sadarbojas ar videospēļu un mūzikas klipu veidotājiem no ASV. Viņa izveidotajā animācijā redzams, kāpēc ir svarīgi vakcinēties.

Markuss Tomass Saule, animācijas autors

“Es jutu atbildību pret savu valsti, pret sabiedrību. Vismaz kaut ko informēt, jo bija brīvs laiks un iedomājos, – varbūt izdosies pārliecināt kaut vai vismaz vienu cilvēku.”

Viņš stāsta, ka visa animācijas vide ir virtuāla un tas viss izveidots ar paša rokām.

Vakcinācijas video datoranimāciju Markuss veidoja vairāk nekā mēnesi. Šim klipam un citiem animācijas darbiem nepieciešamās prasmes vidusskolēns apguva pašmācības ceļā.

“Es biju spēlējis diezgan daudz videospēļu, un ar laiku radās interese pašam izveidot datorspēli,” par radošo procesu stāsta video autors.

Sadarbojoties ar datorspēļu veidotājiem, Markuss šo mākslas veidu ir apguvis visai prasmīgi. Viņš jau ir strādājis ar vairākām ASV kompānijām, nesen viņš veidoja digitāla koncerta vizuālo noformējumu ASV pop zvaigznei vārdā “AVA MAX”.

“Viņi vēlējās pandēmijas laikā izveidot digitālu koncertu internetā, un tā arī šī iespēja pienāca, un mēs spējām izveidot diezgan labu koncertu faniem muzikantu utt.,” dalās Markuss.

Jaunais mākslinieks pašmācībā iegūtās prasmes tagad izmanto, lai palīdzētu līdzcilvēkiem un valstij kopumā.

Markuss Tomass Saule, animācijas autors

“Es izrādīju pats savu gribu, iniciatīvu un vērsos pie vakcinācijas biroja. Mani šokēja, ka Latvijā vakcinēšanās aptvere ir tik zema un ka cilvēki šaubās, ļoti daudzi šaubās par to. Es domāju, ka liela daļa no tā, ka es spēju analizēt informāciju un uzticēties zinātnei, nāk no maniem skolotājiem. Mums jau no agra vecuma mācīja kā argumentēt, kā atšķirt patiesu no nepatiesas informācijas.”

Par Covid-19 briesmām Markuss zina ne tikai pēc nostāstiem, viņa onkulis inficējās un ļoti smagā cīņā pārvarēja smago slimību. Markuss norāda, ka viņš vakcinējās, tiklīdz tas bija iespējams. Jaunais puisis atzīst, ka daļu cilvēku, kuri neieklausās, neizdevās pārliecināt, taču netrūkst arī tādu, kuri saprot vakcinēšanās nozīmi.
5 komentāri