Jaunos personas kodus cilvēkiem piešķirs automatizēta sistēma

1 komentārs
Jaunos personas kodus cilvēkiem piešķirs automatizēta sistēma
Foto: LETA

No 2017. gada piešķirtie personas kodi, tāpat kā tagad, sastāvēs no 11 cipariem. Taču tie sāksies ar cipariem “3” un “2”, bet pārējos ciparus izvēlēsies automatizēta sistēma.

Vecos personas kodus varēs nomainīt brīvprātīgi un bez maksas. Pēc tam gan var nākties mainīt ne tikai pasi, bet arī dažus citus dokumentus, piemēram, autovadītāja apliecību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izmaiņas iecerēts īstenot no 2017. gada, bet savu ceļu Saeimā šis ierosinājums sāks ceturtdien, 3. septembrī.

Ideja mainīt personas kodu saturu radusies, jo patlaban tajos redzama informācija par personas vecumu, un tas var veicināt diskrimināciju vecuma dēļ. Turklāt tā netiek pietiekami aizsargātas cilvēku tiesības uz privātumu.

TOP komentāri

  • Vadims Kislovs
    0 0 0

    Vadims Kislovs

    valdība vnk ahujela !!! kodu maiņa kas nes līdzi visu dokumentu maiņu - valsts naudu izškerdē bet visu slogu uzliek uz iedzīvotājiem ? drīz melnos baros par nodokļmaksātāju naudu kas nesīs līdzi terora un krimināldraudus bet pacelt pensijas , sakārtot Socjomas spēka nepietiek ? un gribat ka par jums es iešu balsot ? puspipeli silta ūdens ne balsot !!!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl