Komentāri

Izskatīšanai valdībā tomēr tiks virzītas Veselības ministrijas izstrādātās izmaiņas ārstu-rezidentu sadales un finansēšanas noteikumos. Tā nolemts pēc iesaistīto pušu uzklausīšanas.

Izmaiņas paredz, ka vismaz uz laiku jaunie ārsti, kas mācījušies par budžeta līdzekļiem, tiek sūtīti strādāt reģionos, valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēs. Jaunie noteikumi arī paredz, ka augstskolās prioritārā kārtībā uzņems tos pretendentus, kuriem būs noslēgta vienošanās ar pašvaldību vai ārstniecības iestādi ārpus Rīgas par darba sākšanu pēc rezidentūras programmas beigšanas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ņemot vērā, ka mēs neattiecinām šo kārtību uz tiem studentiem, kas jau šobrīd mācās rezidentūrā, bet tā, ka spēles nosacījumi jāzina, ielaižoties šajā spēlē. Tā kā mēs saskaņosim redakcijas, gan ar Izglītības ministriju, gan ar VK, un šis jautājums Latvijas iedzīvotājiem, īpaši ārpus Rīgas dzīvojošajiem, tiks izšķirts pozitīvi,” teic ministrs Guntis Belēvičs.

Tikmēr jaunie un topošie mediķi Veselības ministrijas piedāvātās izmaiņas dēvē par diskrimināciju, jo darbs reģionos nevar garantēt pienācīgu atalgojumu, kā arī profesionālās izaugsmes iespējas.

“Par valsts budžeta līdzekļiem mācās arī juristi, ekonomisti un citu specialitāšu pārstāvji, tad arī viņu vidū būtu jārada mehānisms, lai sūtītu strādāt uz reģioniem. Jo LĀB ieskatā šie grozījumi, kas tiek iestrādāti, radīs diskriminējošu situāciju. Ja būs rezidents, kas noslēdzis šādu vienošanos, un viņam nāk labāks darba piedāvājums, tad viņa ekonomiskās intereses tiek ierobežotas uz tuvākajiem pieciem vai trijiem gadiem,” norāda Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis Roberts Fūrmanis.

Plānots, ka izmaiņas valdība skatīs jau otrdien.

Video

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl