Komentāri
Jauno mācību gadu Latvijas skolās šogad sāk 199 655 skolēni
FOTO: LETA

Skolēnu skaits šajā mācību gadā nav būtiski samazinājies, savukārt pirmklasnieku ir pat vairāk. Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas aptuvenajām aplēsēm, jauno mācību gadu Latvijas skolās šogad sāks 199 tūkstoši 655 skolēni. Tas ir par 87 skolēniem mazāk nekā iepriekšējā mācību gadā. Tāpat, pēc aptuvenajām aplēsēm, pirmo reizi skolu sāks apmeklēt 22 tūkstoši 775 skolēni.

Pirmklasnieku šogad būs par aptuveni diviem tūkstošiem vairāk nekā pērn. Tas skaidrojams ar to, ka šogad pirmo reizi skolas gaitas sāk bērni, kuri dzimuši Latvijas ekonomiskā buma laikā, kad bija vērojams neliels dzimstības pieaugums. Līdz ar to pirmklasnieku skaita palielināšanās gaidāma arī nākamgad, bet pēc tam pirmklasnieku atkal kļūs mazāk.

Jaunajā mācību gadā durvis ver 773 skolas, un ir turpinājusies skolu tīkla samazināšanās. Šogad slēgtas četras skolas – tās ir Jelgavas 1. pamatskola, Silajāņu pamatskola, Kupravas pamatskola un Mežvidu pamatskola.

Savukārt vēl 13 vispārējās izglītības iestādes reorganizētas, tās apvienojot ar citām skolām. Izglītības ministre Ina Druviete norāda, ka skolu slēgšana Latvijā būtībā esot beigusies,  vienlaikus atzīstot, ka, iespējams, pašvaldības vēl varētu pieņemt lēmumus par atsevišķu izglītības iestāžu likvidēšanu.

Latvijā skolēni mācībās pavada 161 dienu, un tas ir viens no īsākajiem mācību gadiem Eiropas Savienībā, kurā vidējas mācībās pavadītais laiks ir 181 diena.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl