Jaunmārupes pamatskolas jaunajā ēkā, iespējams, uzbūvētas neizturīgas konstrukcijas

1 komentārs

Problēmas turpina vajāt Jaunmārupes pamatskolas jauno ēku. Skolai bija jāver durvis pirmajā septembrī, bet vēl dažas dienas pirms tam bērni nezināja, kur viņi mācīsies, jo būvniecība nebija pabeigta. Nākamais solītais termiņš bija janvārī, tomēr skola joprojām ekspluatācijā nav nodota. Viens no būvniekiem paziņojis, ka piegādājis neatbilstošus būvmateriālus un atsevišķām konstrukcijām nav pietiekami stipras.

Uzņēmums Armets-A, kas ir viens no projekta apakšuzņēmējiem, janvāra sākumā oficiāli atsaucis visas objektā izmantotās tērauda konstrukcijas, norādot, ka to ekspluatācija nav pieļaujama. Vienlaikus uzņēmums velta pārmetumus ģenerālbūvniekam ELX grupa un Mārupes pašvaldībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Izrādījās, ka tērauda konstrukciju klase nav ielikta īstā. Protams, tā ir mūsu vaina, bet mēs lūdzām, lai šo objektu nenodod ekspluatācijā. Taču ELX grupas nostāja ir, ka nelienat, kur neprasa. Mēs tikāmies arī ar domes priekšsēdētāju, kurš nevēlējās iedziļināties šajā jautājumā,” tā situāciju raksturo Kaspars Soļims, uzņēmuma Armets-A pārstāvis.

Tikmēr Mārupes novada domes priekšsēdētājs viņam raidītos pārmetumus gan noraida un pauž aizdomas, ka ēkas nodošana ekspluatācijā tiek aizkavēta apzināti.

“Kurš produkcijas piegādātājs pārdos sliktu materiālu? Kurš? Neviens! Problēma tātad ir citur. Kad nāca šis apakšuzņēmējs ar mani tikties, viņš paziņoja, ka viņiem ir savstarpējas nesaskaņas par finanšu jautājumiem un lūdza palīdzēt domei tos sakārtot. Tā nav domes kompetence, mums nav ar viņiem līgums. Un viņš teica – ja finanšu jautājumi nesakārtosies, būs jums problēmas ar ēkas nodošanu ekspluatācijā. Te mēs esam,” tā domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs.

Iespēju, ka problēma meklējama būvnieka un tā apakšuzņēmēja savstarpējos ķīviņos neizslēdz arī Būvniecības valsts kontroles birojs. Gadījumā, ja atklāsies apzināta maldināšana, tiks lemts par sodu. Vienlaikus, atbildība par celtniecībā izmantotajiem materiāliem un būves drošību jāuzņemas objekta būvniekam.

Pašvaldības vadītājs uzsver, – līdz brīdim, kamēr nebūs pārliecības, ka jaunā skola ir droša, bērni tajā netiks laisti.

Skolas būvniekam – pilnsabiedrībai ELX grupa uzdots veikt konstrukciju ekspertīzi. Paša būvnieka komentāru TV3 ziņām pagaidām iegūt neizdevās.

Foto:

Video:

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl