Jaunietim, kurš darbavietā zaudējis roku, nepieciešams cilvēku atbalsts

8 komentāri
Jaunietim, kurš darbavietā zaudējis roku, nepieciešams cilvēku atbalsts
FOTO: Facebook/Labdaris.lv

”Vienas dienas laikā Ērika dzīve sagriezās par 180 grādiem. Viena neapjausta kustība un viss, ko jaunietis bija būvējis, sagruva. Viņš darba laikā zaudēja labo roku,” vēsta ieraksts labdarības organizācijas Labdaris.lv lapā.

Tagad Ēriks nezina, kā dzīvot turpmāk, vai kādreiz viņš varēs atsākt strādāt. Viņš dara visu, lai atgūtu savu dzīvi, bet vienīgā izeja, kas ļautu viņam dzīvot tālāk, ir labās rokas protēze, bet tā maksā 70 000 eiro. Jaunietim tā ir neaptverama summa, tāpēc viņa ģimene vēršas pie jums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Negadījums notika šā gada 25. jūlijā. Tā ir diena, ko Ēriks un viņa ģimene nekad neaizmirsīs. Viņš zaudēja roku, spēju strādāt un sapņus par nākotni. Jaunieša ģimene gandrīz zaudēja Ēriku, jo trauma bija smaga, un laiks, kas bija vajadzīgs, lai nogādātu viņu slimnīcā Rīgā, varēja būt izšķirošs. Par laimi, Ēriks izdzīvoja, bet to, kas viņam ir pašlaik, par dzīvi ir grūti nosaukt. Vismaz Ēriks pats to tā neredz.”

”Es negribu sēdēt mājās un skatīties televizoru. Tā nav dzīve,” dažus mēnešus pēc nelaimes gadījuma stāsta Ēriks.

Viņš akcentē, ka ļoti vēlas atsākt strādāt, jo tā, kā viņš pašlaik vada savas dienas, jaunietis nav gatavs dzīvot: ”Es gribu kaut ko darīt: strādāt, būt aktīvs, veidot ģimeni. Vajag dzīvot skaisti, nevis dirnēt pie televizora, ļaujot, lai aizrit laiks.”

Diemžēl par skaistu dzīvi jaunietis pašlaik sapņot nevar. Darbu Ēriks uzskata par vienu galvenajām dzīves vērtībām. To viņš pašlaik darīt nevar. Vai varat iedomāties savu dzīvi laukos, kur galvenā iespēja sevi uzturēt, ir fizisks darbs, ja jums nebūtu vienas rokas? Vai kāds dos iespēju? Vai varēsiet pietiekami nopelnīt, lai varētu veidot un uzturēt ģimeni? Ēriks netic, ka tas ir iespējams.

Pašlaik Ēriks nesaprot, kas notiks turpmāk – viņš netic, ka reiz varēs būt laimīgs, bet tajā pat laikā jaunietis nav gatavs padoties. Viņam ļoti palīdz draugu un tuvinieku atbalsts. Pateicoties kādam paziņam, kas arī ir zaudējis roku, Ērikam ir neliela cerība, ka arī viņam izdosies sakārtot savu dzīvi. Viņš jau ir iemācījies vadīt auto, izmantojot tikai vienu roku, tāpat viņš regulāri trenē kreiso roku. ”Tagad tai ir jādara divu roku darbs,” piebilst Ēriks.

Ar to nepietiek. Viņam ir ļoti vajadzīga rokas protēze. Palīdzēsim Ērikam atgūt dzīvi! Tikai kopā mēs to varam izdarīt. Rokas protēze maksā 70 000 eiro. Tā ir milzīga summa ikvienam, īpaši jaunietim, kas ir zaudējis spēju strādāt atbilstoši savām prasmēm un iemaņām.

TOP komentāri

 • Raimonds Cellers
  +2 +2 0

  Raimonds Cellers

  IR CILVĒKI BEZ ABĀM ROKĀM,BET DZĪVO«TĀ TEIKT PILNVĒRTĪGU DZĪVI« VĒL JAU IR DIVAS KĀJAS AR TĀM ARĪ VAR DARĪT BRĪNUMUS,BET ,JA NOPIETNI TAD PAR ŠO SITUĀCIJU BŪTU JĀSATRAUCAS DARBA DEVĒJAM.IR KREISĀ ROKA SĒDI KOMPĪ TAS ARĪ IR DARBS PELNI UN UN ATRODI KURŠ PIE VISA IR VAINĪGS...NEPADODIES ,NENOKARI DEGUNU,AR TO DZĪVE NEAPSTĀJAS.
 • argons
  +1 +1 0

  argons

  vispār nesaprotu tos kuri strādā citam citam pelna naudu, tad jau es arī iešu kkādā gaterī pelnīt sev lielo rubli 300eur mēnesī kamēr načalņiks pelna uz mums katra pa štukai, bet tas tā, tapec nevaig ķert grābt skriet pa galvu pa kaklu, strādā lēnām ar apdomu, ja načaļnikam nepatīk ka tu tip baigi lēni strādā bīstamu darbu tad sūti naxui to sawu sūdubosu, atradīs labāku darbu. Kāda jēga pat200eur mēnesī roku zaudēt.
 • lieciniece

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl