Jaunietes veido visiem pieejamus pārtikas apmaiņas punktus

5 komentāri
Jaunietes veido visiem pieejamus pārtikas apmaiņas punktus
900 SEKUNDES

Četras jaunietes veido visiem pieejamu pārtikas ledusskapju tīklu. Rūpējoties par cilvēkiem un apkārtējo dabu, kopš pagājušās nedēļas nogales pirmais pārtikas ledusskapis uzstādīts Ķekavā. Tie, kuriem kāda iemesla dēļ ir pārtikas pārpalikums, to aicināti ielikt minētajā ledusskapī, tači tie, kuriem kaut kā trūkst, iespējams, vajadzīgos produktus tur varēs atrast.

”Food pick up point” projekta līdzautore Katrīna Kate Millere norāda, ka ikviens, kuram kāda iemesla dēļ ir lietojama, bet lieka pārtika, ir aicināts to vest uz ledusskapi. Pārtikas izņemšana nav paredzēta tikai trūcīgajiem, ikviens, kurš atrod ko noderīgu, drīkst cienāties.

“Varbūt ļoti vēlaties kādu saldumiņu, jūs atverat, un ir tas, ko vēlaties, tad varat paņemt un, ejot nākamreiz garām, paši ienest,” norāda Millere.

Pārtikas zudumu mazināšanas konkrētā projekta laikā pirmais ledusskapis ir uzstādīts Ķekavā.

Doles-Ķekavas luteriskās baznīcas diakonijas vadītāja Ieva Kolosovska norāda, ka viņi ar prieku ļāva jaunajām aktīvajām meitenēm ierīkot šo apmaiņas punktu. Ķekavā ir zupas virtuve, un, ja pat kādreiz jaunajā ledusskapī pārtika aizkavēsies, tad tā neies zudumā.

“Katru trešdienu ja neatnāks šeit viņu iztukšot kāds, kuram vajag, tad mēs, braucot garām no Kalna Kroga, tur vārām zupiņu, tad mēs paņemsim tos produktus un vedīsim uz zupas virtuvi,” stāsta Koloskova.

Ķekavas ledusskapis šajā projektā ir pirmais, tuvākajā nākotnē ir paredzēts tādus uzstādīt arī Liepājā, Valmierā un, iespējams, izdosies ko līdzīgu ierīkot arī Ludzā. Šis idejas autores kopumā ir četras jaunas sievietes, kuras darbojas plašāka projekta “Future Herores” ietvaros.

5 komentāri