Jauniešus aicina apgūt pieredzi, brīvprātīgi palīdzot apkārtējiem

1 komentārs

Pansionātā “Mežciems” kustībā “Viegli palīdzēt” jaunieši aicināti izkrāšņot tur dzīvojošo iemītnieku ikdienu, brīvprātīgi palīdzot apkārtējiem, vēsta “900 sekundes”.

Ilvja Faulbauma pavadījums reti kuru sanākušo var atstāt vienaldzīgu. Arī Inārs Vinte ļaujas melodijai.

Inārs dziedāšanas nodarbības apmeklē jau ceturto gadu. Lai gan redze viņu bieži vien pieviļ, atmiņa joprojām ir spēcīga un dziesmu vārdi galvā turas itin labi.

Inārs Vinte, pansionāta iemītnieks, fotogrāfs

“Es slikti redzu, un es varu dziedāt tikai to, ko es galvā zinu. Bet visas dziesmas dziedātas jaunībā, bērnībā, tā kā es labi zinu.”

Tad, kad ir noskaņojums, Inārs ķeras klāt savam fotoaparātam, un, par spīti švakajai redzei, fotodarbi viņam izdodas augstā līmenī.

Inārs piebilst, ka reizēs, kad pansionātā sanāk brīvprātīgie jaunieši, laika garlaikoties vispār neatliek.

“Kad es vēl puika biju, man bija baigā acs, pa kilometru tumsā,” viņš stāsta, atklājot, ka dzied dziesmas par jaunību.

Mūziķis Ilvis Faulbaums norāda, ka, sākot spēlēt pansionātā “Mežciems”, viņam nācās pamatīgi gatavoties vietējās publikas vēlmēm.

Ilvis Faulbaums, mūziķis

“Man bija tā, tur bija 50 dziesmas, es labi, ja zināju dažas, tad nācās ļoti ātri iemācīties to visu.”

Muzicēšana ir tikai daļa no plašā klāsta, ko brīvprātīgie sniedz senioru ikdienas pilnveidošanai. Tās var būt kopējas pastaigas, grāmatu lasīšana un kopēju svētku svinēšanas vai sarunas.

Jekaterina Šilova, ”Viegli palīdzēt” brīvprātīgā

“Es sapratu, ka man ir ļoti interesanti klausīties dažādus stāstus no jaunības, visvairāk prieka no tā, klausīties tos stāstus.”

Bezpeļņas organizācija aicina atsaukties ikvienu, kurš uzskata, ka viņam ir ko sniegt apkārtējiem. Organizācijas pārstāvis Edgars norāda, pietiek atnākt ar vienu reizi, ja nepatiks, tad nekas, ja patiks, tad droši varēsiet atgriezties.

“Bieži vien ir tā, ka cilvēks piesakās un saka, ka es gribu izmēģināt vienu reizi. Pēc tam sazvanāmies ar cilvēku, un viņš saka – super, es jau sarunāju, vairākas reizes nākšu, mani tur jau gaida,” stāsta “Viegli palīdzēt” koordinators Edgars Haritončenko.

Prieks palīdzēt citiem un arī praktiska pieredze. Jāatgādina jauniešiem, ka pieredze brīvprātīgo organizācijā sniedz ievērojamas priekšrocības profesionālā izaugsmē darba tirgus vajadzībām.

1 komentārs