Jauniešu narkomānija: mudina vienaudži, skolas izliekas neredzam

Komentāri

Skolotāji un skolu vadītāji savus pusaudžus, kam radušās problēmas ar narkotikām, mēģina vai nu ”nepamanīt” vai arī slēpj šo faktu, liecina policijas pieredze.

Turklāt policija novērojusi, ka jauniešu narkomānijā vainot tikai narkotiku tirgotājus, kuri pārdod nepilngadīgajiem narkotiskās vielas, neesot pareizi. Visbiežāk jauniešus apreibinošās vielas veicina lietot vienaudži. Tāpat rosinošs faktors ir tas, ka skolas nereti nevēlas redzēt problēmu, baidoties no skolas reputācijas sabojāšanas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiesa gan, pie skolām un to teritorijā narkotikas, kā tas ir bijis vēl pirms dažiem gadiem, vairs netirgo.


VP GKPP Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics:

Jaunieši zina, pie kuriem cilvēkiem to var izdarīt, vai pasūta internetā. Līdz ar to narkotikas skolās nonāk no pašiem jauniešiem. Viņi ir arī tie, kuri savus vienaudžus pierunā šīs narkotikas lietot. Tādu jauniešu, kuri ir mūsu rīcībā, pieredze rāda, ka trešdaļa pusaudžu narkotikas pirmo reizi pamēģinājuši savu vienaudžu ietekmes rezultātā. Līdz ar to pati vide šo problēmu arī uztur un kultivē.

Ik gadu policisti par pirmreizējo narkotiku lietošanu administratīvi soda vidēji 140 nepilngadīgos. Pētījums parāda vēl lielāku problēmu – katrs trešais jaunietis Latvijā narkotikas ir pamēģinājis vismaz vienu reizi. Tāpat ar katru gadu aug narkotisko vielu apjoms, ko konfiscē policijas darbinieki. Sešu gadu laikā narkotisko un psihotropu vielu izņemšanas gadījumu skaits palielinājies par 55%.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl