Jauniešu darbs vasarā: ļoti vēlas strādāt, taču tikai puse tiek pie darba

2 komentāri

Jaunieši vasaras brīvlaikā ļoti vēlas strādāt, taču pie kārotā darba šovasar tiek puse no tiem, kuri piesakās – pieprasījums ir daudz lielāks par piedāvājumu. Kopumā trīs vasaras mēnešos skolēnu nodarbinātības programmā plāno iesaistīties pieci tūkstoši jauniešu.

Piemēram, 11. klases skolēnam Mārtiņam ir paveicies – viņš ir ticis pie sava pirmā kārotā darba. Maija sākumā laikus aizpildot visus nepieciešamos dokumentus, jaunietis pieteicies strādāt Rīgas piena kombinātā un kļuvis par pārdošanas speciālista asistentu. Galvenā motivācija strādāt vasarā – tikt pie savas naudas, kā arī iegūt darba pieredzi.

Kopā ar Mārtiņu Rīgas piena kombinātā šovasar strādās gandrīz 130 jauniešu, taču piecas reizes lielāks skolēnu skaits šeit darbu tā arī nedabūja – brīvu darba vietu vairs nebija.

Evita Osīte
”Food Union” personāldaļas vadītāja

Salīdzinot ar to, kā ir bijis pērn un aizpagājušajā gadā, šogad aktivitāte ir ļoti augusi. Sajūta ir tāda, ka no mutes mutē ceļo informācija par iespēju strādāt vasarā. Skolēni arvien vairāk arī paši piesakās. Agrāk mammas zvanīja, tagad paši bērni.

Šo skolēnu nodarbinātības projektu līdzfinansē no valsts budžeta: strādājot vienu mēnesi, pusaudzis vidēji nopelna 280 eiro – pusi maksā darba devējs, otro pusi – Nodarbinātības valsts aģentūra.

Šogad šajā programmā piedalās pieci tūkstoši jauniešu, tas ir par 10% vairāk, nekā tas ir bijis iepriekšējos gados. Taču tik un tā tikt pie darba varēja tikai puse no tiem skolēniem, kuri vēlējās strādāt, bet Nodarbinātības valsts aģentūrā uzskata, ka darba pieredzei tas nāks tikai par labu.

2 komentāri