2 komentāri

Jaunieši vasaras brīvlaikā ļoti vēlas strādāt, taču pie kārotā darba šovasar tiek puse no tiem, kuri piesakās – pieprasījums ir daudz lielāks par piedāvājumu. Kopumā trīs vasaras mēnešos skolēnu nodarbinātības programmā plāno iesaistīties pieci tūkstoši jauniešu.

Piemēram, 11. klases skolēnam Mārtiņam ir paveicies – viņš ir ticis pie sava pirmā kārotā darba. Maija sākumā laikus aizpildot visus nepieciešamos dokumentus, jaunietis pieteicies strādāt Rīgas piena kombinātā un kļuvis par pārdošanas speciālista asistentu. Galvenā motivācija strādāt vasarā – tikt pie savas naudas, kā arī iegūt darba pieredzi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopā ar Mārtiņu Rīgas piena kombinātā šovasar strādās gandrīz 130 jauniešu, taču piecas reizes lielāks skolēnu skaits šeit darbu tā arī nedabūja – brīvu darba vietu vairs nebija.

Evita Osīte
”Food Union” personāldaļas vadītāja

Salīdzinot ar to, kā ir bijis pērn un aizpagājušajā gadā, šogad aktivitāte ir ļoti augusi. Sajūta ir tāda, ka no mutes mutē ceļo informācija par iespēju strādāt vasarā. Skolēni arvien vairāk arī paši piesakās. Agrāk mammas zvanīja, tagad paši bērni.

Šo skolēnu nodarbinātības projektu līdzfinansē no valsts budžeta: strādājot vienu mēnesi, pusaudzis vidēji nopelna 280 eiro – pusi maksā darba devējs, otro pusi – Nodarbinātības valsts aģentūra.

Šogad šajā programmā piedalās pieci tūkstoši jauniešu, tas ir par 10% vairāk, nekā tas ir bijis iepriekšējos gados. Taču tik un tā tikt pie darba varēja tikai puse no tiem skolēniem, kuri vēlējās strādāt, bet Nodarbinātības valsts aģentūrā uzskata, ka darba pieredzei tas nāks tikai par labu.

TOP komentāri

 • Tas pats
  0 0 0

  Tas pats

  Man tas pats, kā pieaugušajam strādāt daudz grūtāk un pelni daudz mazāk...
 • .
  0 0 0

  .

  Es arī pieteicos maijā... Piezvanīja un pateica, ka esmu 12kl absolvents, tākā nevaru apliecināt, ka mācīšos tālāk. Teiva lai nāku uz nva un meklēju darbu kā citi pieaugušie... Apsurds.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl