Jauniešu aktīvisti vēlas panākt, lai var balsot jau no 16 gadiem

Pievienot komentāru
Jauniešu aktīvisti vēlas panākt, lai var balsot jau no 16 gadiem
Foto: F64

Vai jauniešiem dot iespēju balsot pašvaldību vēlēšanās jau no 16 gadu vecuma? Trešdien Saeimā par to diskutēja jauniešu organizāciju aktīvisti un parlamenta deputāti, meklējot risinājumus gados jauno iedzīvotāju zemajai interesei par politiku.

Ja pašvaldību vēlēšanās ļautu balsot arī 16 un 17 gadus veciem jauniešiem, vēlētāju kopskaits tad palielinātos par 3 procentiem. Aktīvo jauniešu pārstāvji uzskata, ka tas ļautu viņiem ietekmēt vietējo varu darbību. Citādi tagad esot bezspēcības sajūta, jo jauniešiem aktuālās problēmas/esošie politiķi nesaprotot.

“No 14 gadiem ir tiesības braukt ar jahtām un kuteriem, līdz ar to šis jaunietis drīkst uzņemties atbildību par dzīvībām, atbildību jūrā, tad interesanti, kāpēc viņš nevarētu balsot pašvaldību vēlēšanās. Balsošanai pašvaldību vēlēšanās ir jābūt no 16 gadiem, jo tas palielinātu politisko partiju piedāvājumu valstī,” uzskata jauniešu politiskās līdzdalības aktīvists Dāvids Brics.

Skaties foto!

Ideja par vecuma cenza pazemināšanu līdz 16 gadiem jau ir nonākusi līdz parakstu vākšanai portālā manabalss.lv.

Interesanti, ka šobrīd Eiropā piedalīties pašvaldību vēlēšanās jau no 16 gadu vecuma ir iespējams Austrijā, Šveicē, Igaunijā un vairākās Vācijas Federālajās zemēs, bet Skotijā un Beļģijā jaunieši no 16 gadu vecuma var piedalīties referendumos. Vecuma cenza pazemināšanu zem pilngadības paredzēts izskatīt šogad vēl arī Īrijā.

Skaties video!