1 komentārs

Šobrīd jauniešiem, kuri ir bez darba vai vēl tikai meklē savu nākotnes profesiju, ir iespēja pieteikties īpašai Eiropas Savienības finansētajai programmai, kas saucas “Jauniešu garantijas”. To pirms vairākiem gadiem izveidoja, lai tiktu galā ar sāpīgu Eiropas problēmu – jauniešu bezdarbu. Latvijā līdz šim to izmantojuši pieci tūkstoši jaunu cilvēki, un lielākā daļa no viņiem tagad strādā.

Uzsākot mācības vairākās augstskolās Vladislavs vēl neatrada nozari, kurā vēlētos strādāt. Uzzinājis par jauniešu programmu Rēzeknes tehnikumā viņš pieteicās pārtikas tehnologa profesijas apguvei. Taču tehnikums nevarēja nokomplektēt grupu un tādēļ Vladislavam piedāvāja mācīties par konditoru. Viņš piekrita, un uzsāka gadu ilgās mācības konditorejas programmā, kas izrādījās viņa aicinājums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Vladislavs Voitāns
Jauniešu garantijas absolvents, konditors

Tā ir ļoti forša iespēja. Pēc vidusskolas tu ne tik ilgi mācies, bet tu viena gada laikā saņem to pamatu, ko vajag zināt, kas palīdzēs tālāk praksē un darbā.

Līdzīgs stāts ir arī Raimondam, kurš studijas augstskolā nomainīja pret mācībām par fotogrāfu Rīgas stila un modes tehnikumā.

Raimonds Subatovičs
Jauniešu garantijas absolvents, fotogrāfs

Programma noteikti ir palīdzējusi, es zinu, ka bez tās es nebūtu tur, kur esmu šobrīd. Es nestrādātu par fotogrāfiju, es droši vien vēl mocītos kādā skolā, kā Ventspils augstskola, no kuras es izstājos, lai kļūtu par fotogrāfu.

Eiropas Savienības un Nodarbinātības valsts aģentūras programmā “Jauniešu garantijas” ir iespējams gada laikā apgūt dažādas profesijas profesionālās izglītības iestādēs un koledžās. 33 miljonus eiro vērtais projekts tiek īstenots kopš 2014. gada un diplomu ieguvuši gandrīz pieci tūkstoši absolventu. Pusgadu pēc izlaiduma ap 75% jauno speciālistu strādā, un gandrīz puse no viņiem to dara apgūtajā profesijā.

Jauniešiem ir iespēja saņemt stipendiju līdz simtu piecpadsmit eiro mēnesī, kā arī prakses devējiem aģentūra sniedz finansiālu atbalstu septiņu eiro apmērā dienā – par vienu izglītojamo. Vislielākā interese ir tieši mazo uzņēmēju vidū, kas nereti atbildošus darbiniekus atrod praktikantu vidū.

Visbiežāk jaunieši izvēlas ēdināšanas sektora un lietvedības profesijas, taču no darba devēju puses pieprasīti ir būvniecības un kokrūpniecības speciālisti. Taču šajās programmās nereti piesakās vismazāk jaunieši, jo tajās ir nepieciešamas eksaktās zināšanas. Tomēr tiek gādāts, lai jauniešos nostiprinātu un papildinātu trūkstošās zināšanas matemātikā uz fizikā.

Izglītības iestādei programmu īstenošanai par vienu izglītojamo mācību gada laikā tiek piešķirts finansējums teju 2400 eiro apmērā. Tas, cik izglītības iestāde saņems ir atkarīgs no izglītības jomas un programmas.

Šobrīd programmā pieteikušies vien aptuveni trīs simti jauniešu, taču vietu skaits ir tuvu diviem tūkstošiem. Visā Latvijā līdz augusta beigām turpināsies dokumentu pieņemšana.

Lai gan iniciatīvai būtu jānoslēdzas 2018. gada vasarā, tomēr diskusiju rezultātā izdevies vienoties ar Eiropas komisiju programmu turpināt, tādējādi turpinot cīnīties pret bezdarbu jauniešu vidū.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl