Jaunieši vasarā labprāt darītu lauku darbus, taču ne visi saimnieki ir gatavi viņus nodarbināt

5 komentāri
Jaunieši vasarā labprāt darītu lauku darbus, taču ne visi saimnieki ir gatavi viņus nodarbināt
Foto: F64

Vasaras sākumā Latvijas Lauku konsultācijas centrs aicināja atsaukties saimniecību vadītājus, kuri vasaras brīvlaikā savā saimniecībā varētu uzņemt strādāt gribošus jauniešus.

Jauniešu interese par vasaras darbu lauku sētā izrādījusies daudz lielāka nekā saimnieku varēšana un griba viņus nodarbināt. Latvijas Lauksaimniecības universitātes saimniecībā Vecauce šajās dienās tiek lasīti ķirši, un līdzās algotiem darbiniekiem ogas te lasa vairāk nekā desmit skolēnu. Tomēr kopumā lauksaimnieki bijuši kūtri, un interesi par jauniešu nodarbināšanu izrādījusi vien retā saimniecība.

“Protams, tas ir arī papildu slogs saimniekam, jo ir jāievēro visas noteiktās likumdošanas normas un arī skolēni ir vairāk jāuzmana, jāierāda darbi, var saprast saimnieku nostāju,” teic LLKC Lauksaimniecības attīstības nodaļas vadītāja Elīna Ozola.

Neraugoties uz to, ka atsaucība skolēnu nodarbināšanai vasarā nav bijusi liela, arī nākamajā vasarā lauku saimniecības tiks aicinātas izvērtēt iespēju un dot darbu skolēniem, bet par visu plašāk LNT Ziņu izlaidumā 20.00.

Video