Topošais NBS komandieris sola neatjaunot obligāto militāro dienestu

Komentāri

Jaunieši var neuztraukties – arī pēc komandiera nomaiņas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) pie obligātā militārā dienesta atgriezties neplāno. To Saeimā apstiprināja topošais Latvijas bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš. Taču uz priekšdienām pastiprināta uzmanība gan tiks pievērsta Zemessardzes kaujasspēju stiprināšanai.

Uz atvadām Saeimas deputāti līdzšinējam valsts galvenajam armijniekam Raimondam Graubem uzdāvināja kaklasaiti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā iemeslu savai aiziešanai Graube komisijā piesauca vecumu un faktu, ka ir visilgāk amatā sabijušais no visu NATO valstu armiju komandieriem. Par viņa pēcteci izvēlēts Graubes vienaudzis Leonīds Kalniņš. 59 gadus vecais ģenerālmajors ar armiju bijis saistīts visu dzīvi. Viņa dzīves aprakstā lasāms, ka Kalniņš septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados dienējis padomju armijas pretgaisa spēkos, tostarp apgūstot inženiera arodu karaskolās Lietuvā un Ukrainā.

Pēc neatkarības atjaunošanas viņš dažus gadus strādājis Dobeles pašvaldībā, bet 1997. gadā atsācis militāro karjeru, nu jau kā zemessargs. Lielākoties Zemessardzē viņa militārā karjera turpinājās līdz pat šā gada vasarai, kad Kalniņš kļuva par Graubes vietnieku.

Kalniņš sola nevis pārmaiņas, bet pārmantojamību, turpinot sava priekšgājēja uzsāktos darbus. Gan koalīcijas, gan opozīcijas deputāti pret topošo komandieri bija noskaņoti pozitīvi, un kritiskus jautājumus neuzdeva, vien painteresējās, ko viņš domā par obligāto militāro dienestu.

“Pats galvenais ir šie cilvēkresursi. Ir nepieciešami instruktori, lai 1500, tas nozīmē mums pilnībā jāiztīra apakšvienības, lai varētu noorganizēt. Un, protams, jāuzceļ kazarmas, ēdnīcas. Sabiedrībai un MK jāsaprot, ka tas ir vairāku simtu miljonu ieguldījums, šodien mēs to atļauties nevaram,” norāda Kalniņš.

Deputāti Kalniņa iecelšanu jaunajā amatā atbalstīja vienbalsīgi. Galīgais lēmums par to vēl jāpieņem Saeimas plenārsēdē 27. janvārī.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl