Jaunieši Rīgā dodas gājienā, lai pievērstu uzmanību klimata problēmām

3 komentāri
Jaunieši Rīgā dodas gājienā, lai pievērstu uzmanību klimata problēmām
RŪDOLFS KRIEVIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Kustība “Fridays For Future Latvia” sadarbībā ar jaunatnes organizāciju “Protests” piektdien, 20. septembrī, Rīgā rīko akciju “Gājiens nākotnei”, kuras mērķis ir pievērst mediju un politiķu uzmanību klimata problēmām.

“Gājiens nākotnei” ir daļa no visā pasaulē īstenotiem pasākumiem, kuros piedalīsies vairāk nekā miljons dalībnieku.

Kā norāda akcijas rīkotāji, Latvijas valdība pēdējā laikā publiski paudusi gatavību kļūt par līderiem klimata krīzes novēršanā, taču pagaidām nekas neliecinot, ka šie solījumi tiks pildīti. Latvija saņēmusi vairākus brīdinājumus par atjaunojamās enerģijas, energoefektivitātes un transporta sistēmas uzlabošanas mērķu neatbilstību zinātnieku noliktajām kritiskajām robežām, norāda akcijas organizatori.

Viņu ieskatā, Latvija patlaban ir viena no valstīm, kas kavē zinātnei atbilstošu klimata rīcību starptautiskā vidē. Vienlaikus tiekot plānots turpināt intensīvu mežu ciršanu, kas neatbilstot ne dabas aizsardzības, ne klimata mērķiem.

“Fridays For Future Latvia” kustības pārstāve Valentīna Burdukovska uzsvēra, ka starptautisko organizāciju ziņojumi liecina, ka šis ir pēdējais brīdis, kad mainīt kursu. Plašie ugunsgrēki Sibīrijā, karstuma viļņi Eiropā, koraļļu izzušana, kā arī miljons izmiršanas riskam pakļauto sugu liecina, ka esam bīstami tuvu vairākām planētas kritiskajām robežām, sacīja Burdukovska.

Gājiena rīkotāji “Fridays For Future” ir starptautiska kustība, kuras aizsākumi meklējami 2018. gada augustā, kad zviedru skolniece Grēta Tūnberga trīs nedēļas pēc kārtas katru skolas dienu sēdēja pretī Zviedrijas parlamentam, protestējot pret valdības rīcības trūkumu saistībā ar klimata pārmaiņu krīzi.

Video: Jaunieši visā pasaulē iziet ielās, lai pieprasītu steidzamu klimata krīzes risinājumu