Komentāri
Jaunieši nespēj atrast darbu, jo visur prasa pieredzi, stāsta izmisusi darba meklētāja
FOTO: LETA

”Dzīvoju, var teikt, ļoti dziļos laukos. Gadi rit uz priekšu. Esmu pabeigusi “pliku” vidusskolu. Vēlos atrast darbu kaut kur rajona apkārtnē, kaut mazliet tālāk, bet nekas neizdodas,” portālam Skaties.lv norādīja izmisusi jauniete, kuras centieni atrast darbu nevainagojas panākumiem.

Jauniete informē, ka rakstījusi vēstuli arī Saeimai, bet no sabiedrisko attiecību pārstāvjiem saņēmusi vien atbildi: “Paldies! Jūsu vēstuli un sūdzību izskatīsim tuvāko dienu laikā un nodosim attiecīgajām iestādēm!”

”Visur, kur meklēju darbiņu, atdūros pret to, ka prasa pieredzi. Jaunie cilvēki, kuri “sēž” mājās un nestrādā, kaut vēlētos to darīt, vienkārši nespēj atrast darbu, jo visur prasa darba pieredzi!”

”Diplomam nav nozīmes, ja vien tev rados vai draugos nav kāds “ietekmīgs” cilvēks, kas pēcāk tev izkārto labu darbu.

Ir tāds apburtais loks – cilvēks vēlas sākt strādāt, bet izbraukāt no mājām nav ar ko! Ko darīt? Meklēt dzīvokli pašam savu un īrēt. Ja strādā tādā vietā, kur alga ir mazliet virs minimālajiem 360 eiro, tātad vari tālāk nemaz nesapņot, jo izdzīvot nav iespējams. Saņemot algu ap 400 eiro, man ir jānomaksā īre, visu mēnesi jāēd, jāapģērbjas, savu vēlmju piepildīšanai gribētos naudiņu atlikt,” norāda meitene.

Darba meklētāja portālam Skaties.lv stāstīja, ka šāda situācija aizvien vairāk liek apsvērt iespēju doties peļņā uz ārzemēm.

”Lielie kungi no Saeimas tribīnēm bļauj, ka jaunieši arvien vairāk aizbrauc uz ārzemēm. Bet – vai viņi paši varētu visu mēnesi iztikt ar apmēram 400 eiro, un ar tiem izdarīt visas manis iepriekš minētās lietas? Jau kārtējo reizi sāku domāt par braukšanu prom no Latvijas, jo gribas dzīvot kā cilvēkam, nevis kā vergam, kas strādā, bet neko nevar atļauties, lai izveidotu sev šeit, Latvijā, ģimenes dzīvi un dzīvotu, nevis eksistētu. Ļoti žēl, ka darba devēji ir tik neizmērojami stūrgalvīgi un neļauj ienākt jaunam darbaspēkam, ar jaunām un svaigām idejām savā komandā,” piebilda jauniete.

Lasi vēl