Jaunieši izstrādā izglītojošu projektu bērniem “Emociju Alfabēts”

Komentāri
Jaunieši izstrādā izglītojošu projektu bērniem “Emociju Alfabēts”
Jaunieši izstrādā izglītojošas emociju kartiņas, kas palīdzēs iepazīt savas un citu emocijas. (Irina Maksimoviča)

Mēs visi rūpējamies par bērnu intelekta attīstību, lai tie izaugtu gudri un pilni ar zināšanām. Kā ir ar emocijām? Vai mēs viegli spējam izjust, izprast un vadīt savas emocijas? Un cik labi tas padodas bērniem? “Emociju alfabēts” palīdzēs bērniem iepazīties ar emocijām un izprast tās gan sevī, gan citos.

Ir pierādīts, ka tieši sociāli emocionālās prasmes jeb emocionālais intelekts palīdz skolēniem labāk sadarboties ar vienaudžiem un pieaugušajiem, efektīvāk mācīties, veidot labvēlīgas partnerattiecības, iekļauties profesionālajā un sabiedriskajā dzīvē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Emociju alfabēts” ir krāsainas kartiņas ar attēlotu emociju katram alfabēta burtam, komplektā nāk arī metodes ar pielietošanas aprakstiem. Katras kartiņas vienā pusē ir attēls ar emociju un aizmugurē ir burts un emocijas nosaukums, piemēram “Pp – Prieks”. Plānots arī piedāvāt bērniem krāsojamo grāmatu ar emociju attēliem un aprakstiem.

Foto: Santagora

Pateicoties jauniešu mācību programmai “Cilvēka Potenciāls” ir izveidojusies aktīvu jauniešu komanda, kur ir pedagogs Guna Lāce, kas ir idejas un metožu autore, māksliniece Santagora, kas rada skaistos un detalizētos emociju attēlus, projekta vadītāja Irina Maksimoviča, kas papildus veic arī attēlu apstrādi un tulkošanu krievu valodā, un programmētājs Aleksandrs Pavlenko, kas veido mājas lapu, lai “Emociju alfabēta” kartiņas un metodes padarītu ērtāk pieejamas ikvienam. Darba gaitā komandai palīdz arī atsaucīgie jaunieši, kā Olga Bogdanoviča, Kristīne Kozlova, Daniēla Volkmane, Kristīne Jančevska. Un galvenais, komandu mentorē un konsultē brīnišķīgā psiholoģe Lauma Žubule.

Lai īstenotu šo projektu, tika izveidots emociju saraksts katram alfabēta burtam, ģenerētas idejas attēliem, emociju apraksti. Uz doto brīdi ir uzzīmēti profesionāli, skaisti attēli gandrīz katram burtam, notiek mākslinieciskā krāsošana un digitālā apstrāde, lai padarītu kartiņas pievilcīgas un interesantas bērniem. Metodes ir izveidotas un tiek izmēģinātas kopā ar pirmo kartiņu komplektu bērnudārzā, lai saprastu bērnu reakciju un varētu uzlabot produktu. Drīzumā pirmos komplektus izmēģinās arī skolās.
Komandas plānos ir arī “Emociju alfabēts” krievu valodā, kas būs gatavs drīzumā pēc latviešu varianta gala versijas un arī mājās lapā būs pieejamas metodes krievu valodā.

Augsta Emocionālā Intelekta centrs “Cilvēkam”

“Emociju alfabēta” kartiņas un piedāvātās metodes palīdzēs bērniem jau no bērnudārza vecuma iepazīties ar daudzām emocijām, izprast tās, nosaukt un mācīties vadīt savas emocijas.

Šīs prasmes ir pamats veiksmīgai sadarbībai ar citiem cilvēkiem, problēmu risināšanai, savstarpējai cieņai un ieguldījums labākas sabiedrības veidošanā. Tāpēc “Emociju alfabēts” ir kā pirmais tilts uz sabiedrību, kas apzināsies savas emocijas un varēs veidot izprotošāku, empātiskāku un nobriedušāku sabiedrību kopumā.

Projekts tiek īstenots jauniešu attīstības programmas “Cilvēka Potenciālam” ietvaros, ko īsteno Augsta Emocionālā intelekta centrs “Cilvēkam” sadarbībā ar Britu Padomi Latvijā, MTG Latvia un Latvijas Universitāti.