Jaunieši iepazīst karjeras iespējas IKT nozarē

0 Komentāru

Ceturtdien, 14. oktobrī, un piektdien, 15. oktobrī, notiks jauniešu ideju hakatons “Manas karjeras kods”, kurā 20 komandas meklēs labākos risinājumus, kā ar mūsdienu tehnoloģiju sniegtajām iespējām efektīvi izvēlēties sev piemērotāko karjeras ceļu, informēja “900 sekundes”.

Attiecīgais pasākums ir daļa “Karjeras nedēļas”, kas šogad veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares iepazīšanai.

Valsts izglītības attīstības aģentūras Izglītības atbalsta un starptautiskās sadarbības departamenta direktors Didzis Poreiters sacīja, ka par attiecīgo sfēru jauniešiem nereti ir stereotipi, bet zināšanas par to nav tik dziļas vai detalizētas, kā gribētos, tāpēc karjeras nedēļu plānots veltīt IKT nozarei.

Viņš skaidroja, ka hakatons ir divu dienu pasākums, kurā piedalās 20 komandas, 10.- 12. klašu skolēni vai profesionālās izglītības audzēkņi, kas iesniedz idejas, no kurām 20 attīstīs hakatonā, kas ir forma jaunu ideju ģenerēšanai vai attīstīšanai. Divās dienās līdz galarezultātam, visticamāk, nenonāks, bet varētu tapt modeļi.

Pasākuma galvenais mērķis ir radīt interesi par IKT tehnoloģijām, interese par profesijām kā tādām (ne tikai IKT un komunikācijas sfērām, bet profesijām kopumā) un sekmēt turpmākā profesionālā ceļa izvēli. Hakatons ir viens no veidiem, kā mēģināt pievērst jauniešu uzmanību un ieinteresēt viņus par IKT nozari.

“Redzam pozitīvas tendences, ir ļoti liela pretimnākšana un ieinteresētība no nozares puses hakatona tapšanā, to atbalsta vadošie nozares spēlētāji Latvijā,” pauda Poreiters. Viņš teica, ka jaunieši pēc dalības hakatonā saņems atbalstu, mentoringu no nozares speciālistiem, kā arī sekos trīs meistarklases, kuras cita starpā varēs vērot “Facebook”.

0 Komentāru