Komentāri
Jaunie vienā darbavietā nostrādā mazāk par pusotru gadu, secināts pētījumā
FOTO: LETA

18–29 gadu vecumā darbinieks vienā uzņēmumā vidēji nostrādā 14,2 mēnešus, tad 30–45 gadus veci darbinieki divreiz ilgāk – vidēji 30 mēnešus, bet darbinieki, kas vecāki par 46 gadiem, darbavietu maina vēl retāk un vienā uzņēmumā strādā vidēji 74 mēnešus, liecina darba portāla cvmarket.lv pētījuma rezultāti.

Gados jauni darbinieki cenšas iegūt lielāku pieredzi, ir dinamiskāki, nedaudz nepacietīgāki un darbavietas maina biežāk. Tas ir izaicinājums darba devējam – ir jārēķinās ar gados jaunu darbinieku mainību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunajiem ir svarīga karjeras izaugsmes iespēja uzņēmumā. Zināms, ka jau daudzi CV Market klienti, cenšoties veidot stabilus darba kolektīvus, īpaši piepūlas, lai nodrošinātu interesantu, dinamisku darba vidi, vienlaikus piedāvājot karjeras izaugsmes iespējas.

Darbinieku vecuma saistība ar vienā darbavietā nostrādāto laiku nav tikai Latvijai raksturīga tendence. Veicot CV datubāzes informācijas analīzi arī citās CV Market filiālēs Baltijā, secinājumi līdzīgi: Lietuvā darbinieki, kas jaunāki par 30 gadiem, vienā darba vietā strādā vidēji 17,1 mēnešus, Igaunijā – 19,4 mēnešus, bet gados vecāki darbinieki – Lietuvā vidēji 80 mēnešus, Igaunijā – 69,4 mēnešus.

Latvijā izlases veidā tika analizēti aptuveni 9000 CV Market datubāzē reģistrēti CV, tajos norādītais darba ilgums vienā darbavietā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl